destilační přístroj



host - 166.20 (?)
14.8.2007 22:36

Tak jsem scedil a dodělal ořechovku na kterou jsem zde dával recept. No je vynikající, a přestože nejsem žádný pijan, asi ji před sebou budu muset schovávat. Vanilkový lusk jsem tam nedal, až ho seženu, dám ho do již udělaného likéru. A co vy ostatní, zkusil to někdo také? Stromů ořechu mám hodně a tak za necelý rok musím udělat pořádnou zásobu. VašekB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
host - 166.20 (?), 12.8.2007 22:25
Předešlý příspěvek patří k ,,Žitné"  z 27.7. Nějak se to špatně zařadilo. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 14.8.2007 22:36

Tak jsem scedil a dodělal ořechovku na kterou jsem zde dával recept. No je vynikající, a přestože nejsem žádný pijan, asi ji před sebou budu muset schovávat. Vanilkový lusk jsem tam nedal, až ho seženu, dám ho do již udělaného likéru. A co vy ostatní, zkusil to někdo také? Stromů ořechu mám hodně a tak za necelý rok musím udělat pořádnou zásobu. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 15.8.2007 8:03
Já se na lahvování ořechovky chystám přes víkend... a hned rozjedu druhák. Ten bude hotovej na vánoce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.146 (?), 15.8.2007 19:22
U mě probíhá příprava na rakytníkový likér, už mám nahoblované dubové hobliny, také připravený líh, ale jen 70%, tak až bude chladněji,musím navýšit na 80%. Za 14 dní už budu dělat mošt a za další měsíc se bude přidávat med. Vše musí probíhat v tmavých hnědých lahvích, aby se nezničilo Áčko. No, ale výsledek je bomba. V Německu ho prodávají za 8,5 eur a to jen 3 dcl z loňska co jsem stáčel nemá chybu - můžou se jít bodnout mě s nákladama vyjde na 200 za litr. :-)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 15.8.2007 23:08
Všechno s Rakytníkem mě moc zajímá. Zatím co jsem sám zkoušel, nejvíce jedlé a i pochválené byly plody zalité rumem a přislazené medem i cukrem. Rady se silným alkoholem mi nevyhovovali, příliš pálivé. Tak pokud můžete, rád vyzkouším další recept. Ani přesnou dobu sklizně ještě nemám vychytanou. Někde jsem četl, že čím více k podzimu strácí obsah vitamínů. Ta sklizeň je ale náročná, snat nejlepší ostřihování z větévek doma v křesle. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.76 (?), 16.8.2007 13:13

Rakytnik je super. Musí se sklízet, ještě dřív, než začnou být plody tak měkké, že nejdou utrhnout a rozmáčknou se mezi prsty. V Německu ho nechávaji přejít mrazem, kdy vlastně dochází k odčerpávání světlem a tím se zbavují tolik vzácného vitaminu "A", který je důležitý při spouštění imunitního systému. Myslím, že doba sklizně je vhodná tak za týden, maximálně 14 dní. Po sběru pak chránit v tmavých lahvích, myslím už hotový likér. Jinak si dejte do vyhledávače rakytník a tam se dostanete na stránky o to tom, jak se vyrábí různé přípravky. Já sem použil trošku figle, abych nečekal tak dlouho na dozrání a ještě jsem nahradil dubové sudy něčím zajímavějším, ale to tady říkat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 16.8.2007 22:39
Děkuji za recept, mohu tedy dále zkoušet jak je Rakytník po spracování nejlépe jedlý. Osobně ho jím i bez úprav, ale rád bych ho nabídnul i svím známím v poživatelném stavu. Tedy prozatím rum, punč a ještě zkusím ořechový likér. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.30 (?), 16.8.2007 20:58
Jak ten druhák děláte ? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 17.8.2007 8:50
Druhák dělám úplně stejně.
Po slití ořechovky na ořechy naleju další várku (používám 50% jabkovici) a další přísady dle konkrétního receptu. Výsledek je jen o malinko slabší než prvák, rozhodně to stojí za to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.98 (?), 17.8.2007 21:40
Dobrý den. Potřeboval bych poradit jak velký mám mít deflegmátor pro 70 L kotel? Tedy výšku a šířku aby měl potřebný výkon. Jako materiál, vidím finančně nejvhodnější nerez trubku. Děkuji David.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika