Destilace - základní dotazy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 236.138 (?) 
22.11.2020 20:12

Asi bych měl opět upoztornit na to, jak poznat konec odběru úkapů. Chápu, že se na mě bude řada čtenářů zlobit, že to už zase uvěřejňuji, ale mám ten pocit, že je to zase nutné.

Po uvedení lutru k bodu varu dopručuji snížit příkon do vařáku tak, aby to z chladiče jen kapalo, max. tenká nitka destilátu. Po cca 20 min a nadestilování zhruba 1 - 1,5 % násady lutru se provede následující test a upozorňuji na to, že to není z mé hlavy, ale funguje to beztvadně.

Odebere se asi polovina polévkové lžíce destilátu a nalije se do 2 dcl teplé vody na 78 - 80 °C a zamíchá teploměrem. Nesmí být cítit žádné komponenty typu kanagon, tedy hlavně aceton a ethylacetát. Pokud si nejste jisti, je lépe ještě chvíli v odběru úkapů pokračovat, a pak se ke zkoužce vrátit. Chce to trochu cviku, složité to není. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 238.64 (?), 11.1.2019 9:27

Zdravim, hodlam si poridit destilacni pristroj, ale vidim vic druhu, bez odkalovace, s odkalovacem, nebo vic odkalovacema, jakesi filtry a podobne.Jenze me alkohol absolutne nebere, jen ten na extrakci bylinek a to si tu trochu koupim, zato me hodne bere destilovana voda a na tu si ho chci poridit a moc prosim opravdu odbornika na paleni jestli by poradil, co vsechno je potreba na destilaci kvalitni destilky a co bych kupoval prakticky zbytecne? Moc dekuju za odpove a at se dari :-)...proud

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.64 (?), 11.1.2019 9:43

Omlouvam se, zapomel jsem dodat ze mi nejde o technickou destilku, ale o destilku na piti, z pitne vody, pristroj mi staci pro domaci ucely jen tak cirka na 12 litru, predpokladam ze vyroba kvalitni destilky nebude ani z poloviny tak narocna jako slivovice, i kdyz i ta kudy tece, tudy leci :-),tak na co kupovat plno ruznejch dodatku aby se na ne pak jen prasilo a zvedly cenu papinaku s chladicem a tim co je skutecne potreba :-)...proud

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.7 (?), 11.1.2019 9:57

Zajimavý dotaz smiley. Něco takového by asi bylo nejlepší za rozumné peníze (cca. 3000.-).

Kamil

Destilační přístroj 17l
Destilační přístroj 17l
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.232 (?), 11.1.2019 11:10

Zdravim Kamile a diky :-),takze mi staci proste papinak a jenom chladic, k vode nic jinyho urcite nepotrebuju? Ptam se asi dost amatersky, a taky amater jsem, nikdy jsem destilacni aparat nemel a nikdy nepalil, tak se omlouvam :-).Jj, na ten jsem koukal a na podobny s tema odkalovacema, on kdivijakej vyber v rozumnejch cenach ani neni... proud

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.7 (?), 11.1.2019 12:57

Taky jsem nikdy dest. přístroj neměl ani nepálil. Vodu je potřeba přeměnit na páru a pak zkondenzovat, toť vše.

Pokud bych byl moc velky puňta, tady jen spekuluji, nevím, ale chlorovaná voda když se zahřeje, odejde chlor přes chladič a nevím jestli zustane v plynné fázi a zmizí nebo by mohl s něčím zreagovat. Ale i tak to bude množství zanedbatelné.

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.232 (?), 11.1.2019 13:01

To bysme museli vedet jaka je teplota zplynovateni chloru, pak by se dal jimat podobne jako metylalkohol pri paleni koralky, aspon teda co jsem o paleni pochytil hledajic a premejslejic nad vyrobou ty destilky :-)...proud

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.232 (?), 11.1.2019 13:24

Nedalo mi to a pohledal jsem, takze chlor ve vode zlikvidujes uz jen probublanim vzduchem, je tekavej, takze staci destilovat odstatou vodu a je po problemu :-)...proud

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.38 (?), 5.1.2020 19:10

Existuje vzájomný vzťah medzi množstvom lutra (z prvej destilácie) a objemom kotla pri rektifikácii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.38 (?), 5.1.2020 20:19

Upresním trochu otázku.

Aké je minimálne množstvo lutra po prvej destilácii (v percentách) na naplnenie kotla pre druhú destiláciu (rektifikáciu)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika