Cukr nebo med?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
1.1.2019 17:27

A já jsem si vždy myslel, že sladká vína jsou tzv. dezertní, s větším obsahem alkoholu a zbytkovým cukrem...

Samozřejmě. Ovocná vína jsme dělávali obvykle jako dezertní, tedy sladká. Hlavně kvůli nezměřitelnému množství ovocných kyselin, které znemožnilo trefit vyvážené suché víno. A taky proto,. že holkám víc chutnalo sladké...heart

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.1.2019 11:14

Bolehlav ze sladkých vín nedělá cukr, ale to že se kvašení musí zastavit sířením...

Patrně jste, Stando, v mládí nepil vlastnoruční rybízák, jabčák a podobná dezertní vína. Ty síru nikdy neviděly, přesto ta rána byla hodně bolavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.196 (?), 1.1.2019 11:46

Tady se se dá dozvědět věcí..
*
A já jsem si vždy myslel, že sladká vína jsou tzv. dezertní, s větším obsahem alkoholu a zbytkovým cukrem který už nemohl díky obsahu alkoholu který zabil kvasinky prokvasit.
Anebo byl tam ten cukr po vykvašení přidán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.196 (?), 1.1.2019 12:25

Zapomněl jsem se podepsat.

Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.1.2019 17:27

A já jsem si vždy myslel, že sladká vína jsou tzv. dezertní, s větším obsahem alkoholu a zbytkovým cukrem...

Samozřejmě. Ovocná vína jsme dělávali obvykle jako dezertní, tedy sladká. Hlavně kvůli nezměřitelnému množství ovocných kyselin, které znemožnilo trefit vyvážené suché víno. A taky proto,. že holkám víc chutnalo sladké...heart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.119 (?), 1.1.2019 13:21

Dobrý den pane Vysloužile...

Patrně jste, Stando, v mládí nepil vlastnoruční rybízák, jabčák a podobná dezertní vína. Ty síru nikdy neviděly, přesto ta rána byla hodně bolavá.

No to se mi stávalo, jen když se kounzumovala "mladá vína", bez uležení a ve velkém množství. Po uležení, po půl až jednom roce, se již toto neprojevovalo. Dokonce to i pan Valenta, u svých recepisů uvádí, jak dlouho by měly ty "vína" minimálně ležet v lahvích!!

Přeji všem "návštěvníkům" Šťastný Nový rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika