Cukr nebo med?



host - 19.119 (?)
1.1.2019 13:21

Dobrý den pane Vysloužile...

Patrně jste, Stando, v mládí nepil vlastnoruční rybízák, jabčák a podobná dezertní vína. Ty síru nikdy neviděly, přesto ta rána byla hodně bolavá.

No to se mi stávalo, jen když se kounzumovala "mladá vína", bez uležení a ve velkém množství. Po uležení, po půl až jednom roce, se již toto neprojevovalo. Dokonce to i pan Valenta, u svých recepisů uvádí, jak dlouho by měly ty "vína" minimálně ležet v lahvích!!

Přeji všem "návštěvníkům" Šťastný Nový rok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.1.2019 11:14

Bolehlav ze sladkých vín nedělá cukr, ale to že se kvašení musí zastavit sířením...

Patrně jste, Stando, v mládí nepil vlastnoruční rybízák, jabčák a podobná dezertní vína. Ty síru nikdy neviděly, přesto ta rána byla hodně bolavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.196 (?), 1.1.2019 11:46

Tady se se dá dozvědět věcí..
*
A já jsem si vždy myslel, že sladká vína jsou tzv. dezertní, s větším obsahem alkoholu a zbytkovým cukrem který už nemohl díky obsahu alkoholu který zabil kvasinky prokvasit.
Anebo byl tam ten cukr po vykvašení přidán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.196 (?), 1.1.2019 12:25

Zapomněl jsem se podepsat.

Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.1.2019 17:27

A já jsem si vždy myslel, že sladká vína jsou tzv. dezertní, s větším obsahem alkoholu a zbytkovým cukrem...

Samozřejmě. Ovocná vína jsme dělávali obvykle jako dezertní, tedy sladká. Hlavně kvůli nezměřitelnému množství ovocných kyselin, které znemožnilo trefit vyvážené suché víno. A taky proto,. že holkám víc chutnalo sladké...heart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.119 (?), 1.1.2019 13:21

Dobrý den pane Vysloužile...

Patrně jste, Stando, v mládí nepil vlastnoruční rybízák, jabčák a podobná dezertní vína. Ty síru nikdy neviděly, přesto ta rána byla hodně bolavá.

No to se mi stávalo, jen když se kounzumovala "mladá vína", bez uležení a ve velkém množství. Po uležení, po půl až jednom roce, se již toto neprojevovalo. Dokonce to i pan Valenta, u svých recepisů uvádí, jak dlouho by měly ty "vína" minimálně ležet v lahvích!!

Přeji všem "návštěvníkům" Šťastný Nový rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika