Co se děje se slivovicí při uskladnění zraje?



host - 64.11 (?)
10.9.2019 19:45

Tak co jste zkouseli Hruskovici nebo slivovici...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 19.70 (?), 12.12.2010 14:21

Ze všech těch rádoby odborných debat o cizorodých látkách mi už delší dobu naskakuje kopřivka. Každý tady vytahuje x-sloučenin jako králíky z klobouku - on to vůbec žádný problém není, sám mohu přihodit 5, 10, 50 sloučenin - jak je libo - ale k čemu to? K šokování "prosťáčků"  bez chem. vzdělání? To je velmi laciné...

Nevím, proč zmiňujete ve vlákně o slivovici benzo(a)pyren, který vzniká nedokonalým spalováním, Proč raději neřeknete, že alkoholické nápoje jsou prokázané kancerogeny - tedy jsou ve stejné kategorii jako citovaný polyaromát??

Lidi tady řeší pitomosti, které stejně nejsou schopni ovlivnit (nerozumí tomu, takže jim to nemám za zlé), ale rovnou v pálenici si pracně vypálený destilát přelejou do plastového kanystru, takže než dojedou domů, maj ho chycený změkčovadly, ale tohle asi nikomu nevadí. Tož benzo(a)pyrenu zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 19.12.2010 18:59

Neříkám, že nemáte pravdu, ano host 85.82 se mýlí, ale kopřivku spíše chytnete po nezralém ovoci, tak na to pozor! Skutečně benzpyren, chcete-li benzo(a)pyren, v literatuře ozn. také jako 1,2- benzopyren či 3,4-benzopyren je skutečně molekula vznikající při nedokonalém, spalování, uhlí, nafty obecně biomasy. Je to uhlovodík C20H12, o kterém se nemá cenu na tomto portáte bavit. Ale kdybyste byl tak laskav a přihodil 5, 10, 15 sloučenin, tak to by smysl mělo, já myslím, že čtenáře tohoto portálu hrubě podceňujete, ti kteří se zabývají problematikou ovocných destilátů je hafo a umí a ví své. A já se déle než-li 40 let bavím chemickým výzkumem nejen v Česku, ale i v USA. Mimochodem, už jste pochopil, že vím, co je to molární hmotnost aren´t you?  Já už zase vím, že výpočty z rovnic brilantně ovládáte, klobouk dolů! slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 19.70 (?), 20.12.2010 21:33

Asi se budu opakovat, ale věci je třeba vidět v dostatečně širokých souvislostech.  Pro velkou část české populace bude hlavním zdrojem benzoapyrenu cigareta, pak možná uzené... a úplně nakonec třeba trocha čmoudu z rašelinového ohniště, proto mi ta zmínka v souvislosti se slivovicí přišla nepatřičná...

Děsit lidi není moje hobby a má to smysl pouze tehdy, pokud je (odpovědný) jedinec schopný svým chováním věci ovlivnit. Proto mi přijdou dost slaboduché některé senzační články např. v MF dnes o škodlivých účincích bromovaných sloučenin - nikdo asi z fasády neserve izolace, nevyháže počítače a televizi a neodstěhuje se do pustiny.

Proto jsem taky zmiňoval ta změkčovadla  (dobře si - profesně-  pamatuju falešné vodky před asi 15 lety, dibutyl-, dioktyl- a diisooktylftalátů v nich bylo dost ) a kupodivu "hitem" poslední doby se stává antimon, který se vyluhuje z tolik oblíbených PET lahví...

Vaše znalosti nezpochybňuji,  chemické inženýrství bývalo u nás na fakultě noční můrou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.208 (?), 27.9.2009 22:44

Tak vezměte lihoměr a zkuste ji změřit. 100% bude slabší a proto chutí i vaší ženě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.11 (?), 10.9.2019 19:45

Tak co jste zkouseli Hruskovici nebo slivovici...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.156 (?), 15.9.2019 21:51

Vlastní zkušenost:

1. Nejvhodnější je pálit ne na množství, ne na teplotu, ne na koncentraci EtOH, ale na chuť - brát vzorky a skončit s odběrem, když to začne být lehce cítit v nose i v ústech nějakým neřádem.

2. Ve skle to zraje. Mám destiláty (vlastní), staré 5, 10 i 15 let. Jsou dlouhým ležením ve skle jednoznačně chutnější a jemnější. Takový rum po půl roce ve skle je jednoznačně chuťově i počitkově (jemnost a kulatost) lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika