Archivace slivovice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 144.117 (?) 
27.1.2013 19:51

Za deset let se z litrové láhve uzavřené korkovým špuntem odpaří 0,00nic. Zrání slivovice po přelití do skleněné láhve a zašpuntování neprobíhá. Pokud chcece aby Vám alkohol zrál je třeba jej uskladnit v dřevěných sudech (dub, jasan).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
      
host - 145.33 (?), 12.12.2015 19:17

Zdravím vás všechny, chci zde zmínit dnešní zkušenost. Korkové zátky na demijonech překryté alobalem zůstaly nedotčené plísní narozdíl od ostatních. Hovořím o uložení ve vlhkém sklepě po dobu 2-8 let. Alobal byl pouze ručně namačkkán na korek a hrdlo. Nyní už se některý téměř rozpadal. Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.60 (?), 8.2.2012 12:51

Zdravím pánové,

četl jsem si vaše příspěvky a fakt teď zase nevím..zda tedy korkovat a zalít voskem nebo raději ne.Mohu se optat..nevíte někdo zda má být štunt lehce potopený ve slivovici?Chci zakopat na zahradě čerstě narozenému synovi demižon a nerad bych, abych za pár let zjisit, že jsem to udělal špatně.

Věřím že mi poradíte jak to nejlépe udělat :)

Díky Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 180.66 (?), 8.2.2012 13:51

V kopaničiarskej pálenici na Vrbovciach nepredávali slivovičku skôr ako po 4 rokoch. Veľké nádoby mali iba ľahko zaštuplované hrdlo, aby sa destilát dobre odvetral. Ak si chcete slivovicu zakopať, radím až po odvetraní a pred zakopaním kvalitne utesniť proti vlhkosti a chrániť sklenenú nádobu pred rozbitím pri vykopávaní. Doma v panelovom byte sme mali vrbovskú slivovičku a hruškovičku uložené v demižónkoch v špajzi viac ako štvrť storočia. Nebolo treba ju zakopávať, stačí pevná vôľa. Alkohol sa Vám ani v teplom byte nepokazí. Jedno je ale treba vedieť: Skladovaním v nádobách utesnených iba korkom- bez zavoskovania dochádza po rokoch k odparovaniu alkoholu. V r.1979 mala slivovička 53 % obj., v roku 2007 už iba 49 % obj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.199 (?), 8.2.2012 14:03

Destilát pro archivaci po cca 3 měsíčním odvětrání jde do lahví se závitem na hrdle, zátkuji korkovou zátkou, šroubovací zátkou, poté to ještě přes zátku přelepím elektrikářskou vulkanizační páskou. Dobře by posloužila i smršťovací bužírka. Občas se ovšem i stane, že loňská je lepší jako ta archivní.smiley   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.138 (?), 8.2.2016 14:50

Mám stejné zkušenosti. Archivoval jsem slivovici 17 let jen proto, abych zjistil, že ta předloňská je prostě lepší! Archivované destiláty dramaticky ztrácejí ve vůni, nikolv však v chuti. Ale bohužel přecházejí do atypických destilátů, ztrácejí markanty (typičnost), prostě jsou jak vše žive, podléhají funkci času a co si budeme povídat, není to ku prospěchu věci. Takže archivovat ano, ale ne déle nežli 3 roky. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 8.2.2016 15:07

Slivovice je u nás docela v oblibě, takže vím, co píšu. Říká se to, že skladováním se ztrácí chuť a vůně.  Měl jsem čest pít na svatbě slivovici 35 let starou. A byla výhoda,  že jí bylo dost, ne jen nějaká jedna flaška. Ta chuť, to se musí pít, popsat se to nedá. Nedá se to srovnávat ani s rok,  nebo jen několik let starou. Pochybuju, že se mi ještě poštěstí někdy pít něco podobného. Jednoduše úplně jiná, vynikající. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 8.2.2016 15:47

Ještě snad, slivovoce má svou chuť. Jedna je drsnější, druhá voňavější, další s divnou pachutí, ta další výborná atd. Jednoduše je to vždy horší, nebo lepší slivovice.  Ale ta 35 letá ta se nedala porovnat s ničím. Byla úplně jiná. A po tomto si vždy už říkám, měli byste zkusit tuhle. Slivovice byla z Vysočiny, takže předpokládám, že odtamtud byly i švestky. Někdy musím zjistit, jak ji skladovali, zda po flaškách, nebo ve větším demižonku atd. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 8.2.2016 17:48

Ale jeden problém ten výtečný destilát měl a to jste zapomněl zmínit. Totiž ten, že byste nepoznal, že se jedná o slivovici. Tuto informaci jste se dozvěděl od kolemjdoucích a hádejte, jak to mohu vědět. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 8.2.2016 18:16

Cože je to za slivovicI jsem věděl ještě před ochutnáním a slivovice v tom byla samozřejmě poznat. Ale je fakt, že kdybych tuto informaci neměl, určitě bych se podivoval cože to vůbec je. Protože to bylo pro mě něco nového, neznámého. Jinak svět je malý. Ale víc nevím. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika