Archivace slivovice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 33.3 (?) 
12.9.2017 19:48

Kazda stara slivovice nebo ovocna palenka je mirne do zluta    zajima me jestli ma nejakou vuni nebo aroma   zkuste v blizke palenici kolik ma procent alkoholu   urcite bych ochutnal pul male stamprle jakou ma chut asi to bude jen alkohol bez chuti   po ovoci dejte vedet urcite to prezijete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.9.2017 20:33

tak to hořelo velkým modro-žlutým plamenem a vyhořelo to všechno

Z toho kouká technický líh. Běžná slivovice kolem 50% obvykle celá neshoří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.2 (?), 12.9.2017 21:49

Pokud nějaká pálenka, destilát hoří, tak jen od cca 50% a pak, jak píše pan Vysloužil zhasne. Nikdy nemůže vyhořet celý vzorek protože tím hořením lihu se vzorek stává stále více vodnatějším. A voda nehoří.
Barva plamene taky není žádné vodítko, tím se vůbec řídit nejde a navíc by z lihu žádné velké plameny nešlehaly.
(Metyl i etyl hoří víceméně drobnými, někdy i málo viditelnými plamínky).
Pokud jste čichem nezjistil slivovici, nebo nějaký jiný destilát, taky bych asi měl strach to napitím ochutnat a nešel bych do toho...
*
A pokud je to tak staré, nálezce měl strach to ochutnat a jak se tu psalo, ze Sudet po němcích, nažloutlé a tak důkladně schované, napadnul by mě v souvislostech té doby nejspíš nitroglycerin...
Velmi dobře, že to bude asi něco jiného a to když pokusník přežil pokus o zapálení vzorku.
Ale jako podpalovač do kamen a grilů, když to nevybuchuje a hoří to dobře bude to k tomu dobré. Zvlášť pokud se to porovná s cenou komerčních podpalovačů..

(P.S. Snad jsem to prvotní psaní dobře pochopil..)

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 14.9.2017 16:48

Tedy pane Rafaeli, Vy jste samá sranda! Nevím, jestli jste to prvotní psaní dobře pochopil, ale to s tím nitroglycerinem O2NO-CH2-CH(ONO2)CH2ONO2 jste fakt myslel vážně? Brizanci jeho rozkladu objevil v roce 1866 jakýsi neznámý pán, myslím, že se jmenoval A. Nobel a snížil ji a stabilizoval nasycením do křemeliny, dnes se tomu říká dynamit. Mám smysl pro srandu, ale tohle jste dost přepískl. Že by se po desítkách let mohl v destilátu objevit tromocný alkohol nevylučuji, ale dýmavá kys. dusičná HNO3 nutná k nitraci a zdárnému vzniku nitroglycerinu je naprostá pitomost!! Tak se mi zdá, že nerozeznáte benzen od fluoru, ale já jsem opatrnější, takže se např. do umění nepletu, narazil bych. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.222 (?), 14.9.2017 17:02

Myslím, že pan Rafael to myslel tak, že neznámá nažloutlá kapalina stará 80 let a ukrytá nemusí být slivovice, nýbrž klidně nějaká zbraň či jed a proto by ji nebylo radno pít. Aspoň já jsem to tak pochopil. Že by z alkoholu ležením vznikal dynamit, z takové úvahy bych podezíral tak leda primáře Nešpora.cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 14.9.2017 17:21

Tady jde o to jestli se to da kostovat nebo se to vyleje do kanalu jakysi chemicke vzorecky ktere vyhledate na internetu nebo v chytrych kniskach jsou uplne nanic   pochybuji o tom ze ten chemicky vzorec mate v hlave           vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.222 (?), 14.9.2017 17:45

pochybuji o tom ze ten chemicky vzorec mate v hlave           vasek

U profesionálního chemika bych tomu docela věřil.

Tady jde o to jestli se to da kostovat nebo se to vyleje do kanalu

A to poznáte podle čeho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 14.9.2017 18:05

At se chemik sam vyjadri      but rozbor jak uvadi majitel slivovice nebo bych to ochutnal ja bych to risknul driv se slivovice zakopavala bezne aby vyzrala a hned se nevipila      vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.128 (?), 14.9.2017 18:47

Osobně na ten chemický vzorec do smrti nezapomenu. Jsem ho napsal kdysi na ZDŠ v hodině chemie když se probíraly nitrace na tabuli a i doplnil komentářem, k čemu je takový proces "dobrý". A na ten výprask a sankce pak doma po třídních schůzkách - otec si dal nějaké souvislosti dohromady, taky nikdy nezapomenu!
*
Ale teď blíž k tématu - menší upřesnění:

-C3H5(ONO2)3 nevynalezl Nobel, ale mladý Ascanio Sobrero v roce 1847 již během svého studia v Turině!
Nobel byl tam v té době jen jeho spolužák a na objevu neměl žádný podíl!
Jen ho časem po několika tragických pokusech zflegmatizoval do podoby bezpečnějšího dynamitu a nechal si ho zpatentovat.

-dýmavá HNO3 není k výrobě potřebná, většinou se používá méně koncentrovaná. Ale postupů je samozřejmě víc.

-jinak nevím proč mi pořád podsouváte nějaké umění. To je pro mě úplná španělská vesnice. Podobně jako tenis nebo dlouholetá chem. praxe. Jsem jen úplně obyčejný starý pes plemene dobrman..., který se o leccos technického zajímá a hodně takových věcí si svépomoci očenichal.

Rafael.

P.S. Konečně k tématu:  Co napsat, co si myslet, o vykopané staré slivovici tak jak to bylo podáno? Pan má strach to ochutnat, očichat a tak píše o slivovici.
(Proč nenapsal, že vykopal "něco"?)
Pak se dočteme, že to velmi ochotně - celý vzorek velkými plameny shoří a nakonec se do toho ještě zamíchají naši prvorepublikoví spoluobčané...
Tak mě napadlo, co napadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 14.9.2017 19:42

Oceňuji, že při zjevných chemických neznalostech umíte otevřít Google a nasledně ve Wikipedii vyhledat potřebné historické znalosti. Stále trváte na té blbosti, že zažloutnotí 70 - 80 let staré slivovice je způsobeno nitroglycerinem? slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika