Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý deň.

Čemu věřit refraktometru nebo cukroměru?...

Myslím, že ak oba prístroje používate správne, a sú aj správne nakalibrované môžete veriť ako refraktometru tak i cukromeru.

Už som to tu písal niekoľkokrát, takže mi prepáčte že sa budem opakovať... S refraktometrom sa obsah cukru vo vykvasenom kvase odmerať nedá!!!

V prvom rade, mi nie je jasné prečo ste refraktometrom nezmerali cukornatosť ovocia pri zakladaní kvasu? Veď refraktometer je určený práve na to! Po vykvasení kvasu už meriate refraktometrom všeličo, ale verte mi že presný bsah cukru to nie je!!! Okrem iného, alkohol v kvase spôsobuje nepresnosť merania cukornatosti roztou. Paradoxne simuluje vyššiu cukornatosť. Paradoxne preto, lebo ako ste správne podotkol alkohol má menšiu hustotu ako voda a dalo by sa predpokladať, že cukornatosť skreslí smerom nadol. Ale opak je pravdou!

Čo sa týka kyslej chuti vykvaseného kvasu, tak podľa môjho názoru je to v úplnom poriadku.

S pozdravom.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika