Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím, u většiny mistrů paličů převládá názor, že kvasinky, enzimy a živnou sůl není třeba dávat a vše se nechá na práci přírodě. Já se k tomu názoru letos také přiklonil, jen u hrušek udělám vyjímku. Několik let zpátky jsem experimentoval a do čerstvě nadrceného/pomačkaného ovoce jsem přidával osmoticky odolné kvasinky, které mají teplotní optimum: 8 - 34 °C a tolerance k alkoholu do 18 % bjemových + živnou sůl + ztekující enzymy. Musím říct, že kvasy mi vždy perfektně prokvasily a výtěžnost byla nadprůměrná. Porovnání jsem mě se sousedem, který do toho nedal nic a nechal to jak to posbíral, jen lehce pomačkal. Sbírali jsme společně a pak jezdili spolu i do palírny. 2 roky zpátky nebyla u nás ani švestka a letos mám si 500 litrů a nechal jsem to na přírodě, jen když zrovna mám koupený burčák v den, kdy zakládám kvas, tak tam 2 dc obětuju. Loni jsem dělal jen hrušky, poprvé jsem do nich nedal vůbec nic a výsledek byl doslova mizerný, strašně malá výtěžnost, nic moc chut a vysoký zbykový cukr. Zkoušel jsem znovu rozkvasit, ale bez výsledku. A ve stejných podmínlkách jako vždy předtím, ve sklepě teplota ca 18 - 20 st. Takže letos budu zase dělat hrušky s patřičnou péčí a budu řešit i PH. Obchodníci a e-shopy nevědí co by si za ruzné kvasinky a enzymy řekli, není to levná sranda, ale já narazil na Palenici Radkov, kde se dá vše objednat a tkzv "Za Lidovku" Emailem odešleš objednávku, druhý den pošlu poštou a zaplatíš až fakturu v obálce. Mám s nimi několik let výborné zkušenosti. Takže pokud chcete někdo experimentovat s kvasinky a enzymy, tak níže zkopíruju odkaz, aby Vás to moc nestálo :-) Podle mě je určitě dobré tyto kvasinky využít u hodně sladkých durancií ke zvýšení výtěžnosti, pak u kvasů, které máte jen třeba ve stodole a zakládáte když teploty klesají pod 10st a dále u ovoce, které není příliš stabilní a kvasí lenivě jako třeba hrušky.

Fráňa       

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika