Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja som raz skusal odfiltrovat z rmutu tekutinu aj cez gazu a aj cez filtracny papier a mozem povedat ze je to dost zdlhave.nakoniec som sa na to vykaslal a kupil refraktomer za 50e. Tam staci kvapnut cez hajzel papier priamo na sklicko refraktomeru. Nic lepsie a primerane tejto cene nepoznam. Je to pre domace pouzitie asi najpresnejsia metoda. Pevna zlozka v rmute dost skresluje hustotu roztoku a kedze podiel cukru v roztoku je merany cez hustotu, pouzitie hustomera-cukromera musi byt pouzite v idealne cistej odfiltrovanej tekutine.

Na refraktomer kvapnes odobratim cez pipetu a ked chces pouzit cukromer, musis narusit kolac kvasu ovela drastickejsie cim pustas do kvasu vzduch, co nie je az tak ziaduce.

Co sa tyka cukru, mam skusenost ze 2 kg na 100l kvasu nikto neciti, pokial kvas prekvasi tak ako ma.

Pokial das viacej cukru a docielis prekvasenie cez kvasnice, moze byt ze budes citit vyssiu liehovitost a zaroven vonu liehu, ktora je specificka pre cukor. Trosku to prehlusi aromy ktore nemusia byt v nedostatocne zrelom ovoci dost koncentrovane.

Na chuti mozes citit stipanie ak bol pridany cukor vo vacsom mnozstve. Vid destilaty ktore su v obchodoch v cene 13-18€ za 0,7l.

Tie urcite nie su z prezreteho ovocia.netvrdim ze nie su pitelne ak trafis dobreho vyrobcu ale nie je to TOP destilat

Aromu palenky robia esencie, ktore su len v dozretom ovoci.

Predpokladom pre presne porovnanie test. Produktov je rovnaka kvalita palenia na jednom mieste. Neda sa to zrovnavad ked sa to pali kade tadema nie vzdy najednom overenim mieste.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika