Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Šlosare, to není pokora. Jen přiznání vlastní blbosti. Člověk si udělá nějaký názor a pak není nějak přístupný ho změnit. Měl jsem spoustu pomologií, ve SVK jsem byl kdysi skoro denním hostem a...
Nějak jsem si zafixoval, že durancie je jen lidový název pro švestku a tím to pro mně na hooodně dlouhou dobu skončilo.
(Další podobný blud z kterého jsem taky procitnul teprve nedávno je Absinthe. Koupil jsem kdysi od Hills, vyrobil podle starých českých receptářů a tím to pro mně tehdy skončilo...)
*
Díky internetovým forům jsem se poučil - nakoply mně a donutily se znovu nad tím vším pořádně zamyslet a tak..
*
Durancie jsem už vysadil a snažím se je ve svém okolí propagovat. A celkem úspěšně.
*
A chtěl bych se zeptat, jak jste psal:
Ta trochu rozdílná chuť z jednotlivých oblastí je způsobena půdními a klimatickými podmínkami nebo klony, odrůdami. Napadlo mně to v souvislosti s jedním zahradnictvím, něco podobného jako Lipnická švestka a durancie Vítek..

P.S. Oskeruši jsem nikdy v reálu neviděl, znám ji jen z obrázků a čtení a jestli ji mám pro budoucí vysadit zvažuji delší dobu a nevím... I když místa je dost.

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika