Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné z rok starého kvasu vytvořit ovocný ocet? Minulý rok jsem nasbíral 50l bečku třešní a bohužel jsem otálel s pálením. Kvas po čase začal zavánět lepidlem (kanagon) a tak jsme nakonec nepálili. Bečka ovšem zůstala po celý rok na svém místě, prostě se na ní zapomělo (byla zavřená) a teď znovu po roce, kdy máme nachystané třešně pro kvašení a následnému pálení, tak jsem otevřel i zapomenutou bečku. Již nesmrděla kanagonem, ale hezky voněla byť silnou, ale zároveň zajímavě ovocně uhlazenou octovou vůní. Po lehkém ochutnání na jazyku šla i cítit ona kyselost asi po octu a na povrchu se udělala tuhá blána, viz. obrázek. Blánu jsem vyhodil, ale v zápětí po zkoumání na netu jsem ji vrazil zase zpět. Proč? Našel jsem články o výrobě ovocných octů. Je tudíž možné z této zapomenuté ovocné břečky, vyrobit ovocný ocet, který se člověk nemusí bát pít z důvodů případně nepřeměněných pro člověka škodlivých (někdy smrtících) alkoholů? Pokud probíhá octovatění alkoholu, jsou přeměněny i alkoholy jako metanol? Nikde se při výrobě těchto ovocných octů nikdo nezmiňuje o tomto "jedu", čili sám předpokládám, že se též přemění. Zkusil jsem změřit obsah alkoholu skleněným lihoměrem a ukazoval 0. Buď má již odslouženo a nebo to ukázal správně. Díky za případné rady kdo s tímto má zkušenosti.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika