Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Omlouvám se delší dobu jsem zde nebyl. Dnes jsem narazil na váš dotaz.

Irskou Whisky vyrábím z Ječmene, Pšenice,Ovsa. Mělo by přijít nepatrné množství Žita na mojí dávku to dělalo 0,6 Kg bohužel sehnat tu žito je nalidský úkol tak jsem jej vypustil.Přesný poměr z hlavy nepamatuji přesně. Návod mám jinde, tak snad to z hlavy trefím.

10 kg Ječmene

3,5 kg Ovsa

2,4 kg Pšenice

Komponenty podrtím mačkačem lepší než šroták nedělá mouku. Je potřeba zrno rozmáčknout né pošrotovat na mouku.

poměr je Cca. 1 ku 3 s vodou. (na kilo obilí 3 litry vody)

Do kotle brutar na prasata myslím že se jedná o kotel 70 litrů cca.

dám 45 až 50 litrů vody. Tu zahřeji na 60 až 65 stupnů. Nasypu obilí a zvednu teplotu na 82 až 86 stupnů. Tuto teplotu za neustálého mýchání držím hodinu.

Poté přidám enzymu TERMAMYL na přeměnu škrobu do tekutého stavu. V tu chvíli přestanu pod kotlem úplně topit. Mýchám další hodinu.Teplota klesne za tu hodinu tak na 75 stupnů. Snažím se srazit teplotu na 65 stupnů.Jak dostáhnu teploty 65 stupnů přidám Enzym SACZYME PLUS chvíli ještě mýchám. 

Poté pařák uzavřu výkem na ty pružiny co tam jsou a nechám do druhého dne samovolně vychladnout. Druhý den změřím cukernatost ta se pohybuje jak kdy někdy kolem 13, někdy kolem 15 brix naložím do bečky a rozkvasím kvasinkama.

Nechám kvasit v hermeticky uzavřeném sudu přes kvásnou zátku 6 až 8 týdnů.

Po vypálení a naředění jde na 6 měsíců do dubového sudu. Mám pár zkušeností po požítí známích poznatků,, Vole však to je jak Tulamorka,, (já ji nikdy nepil.) :):):)

Snad se vám můj recept bude zamlouvat a budu rád pokud někdo vyzkouší udělat na jeho reakci s jeho výsledkem.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika