Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

241.98:  "...dřevo do destilátu má smysl jen pro obarvení...". Tak s touto vetou teda rozhodne nesúhlasím.Tož si dajte pri pití farebné okuliare...smiley   Výborná pálenka po pobyte v drevenom súdku môže byť následne skvelá, takže nejde o zachraňovanie nekvalitnej, ale o vylepšenie už výbornej. Verte že to stojí za to, s kamarátom "barikujeme" v dubových súdkoch už niekoľko rokov jablkovicu a vínovicu, vždy najmenej 6 mesiacov. A teraz sme "stočili" už aj jablkovicu z morušového súdka, tá tam bola 9 mesiacov. (Moje príspevky o tom sú na vlákne "Slivovice vs. calvados"). Tiež nesúhlasím s tvrdením že pálenka z dreva získa triesloviny a tým sa zhorší jej kvalita. Myslím že práve o stiahnutie určitých látok z dreva ide (či práve trieslovín, to neviem), ja to hodnotím ako krok k vyššej kvalite, a nie naopak. Do tretice nesúhlas s vetou že pálenka z ovocia je pre organizmus "dobrá" a napr. z obilia je "zlá". V konečnom dôsledku ide u jednej i druhej o etanol, ktorý musí pečeň spracovať (samozrejme predpokladám neprítomnosť adjuvantných škodlivín). Súhlasím s Vami čo sa týka formulácie "rozumné pití" - tu je ale individuálna dávka pre každého trochu iná (hmotnosť, enzymatická výbava- metabolizmus, ochorenia, vek...). Pri tvrdom alkohole by som bol opatrný, ale striedme pitie vína predstavuje medicínsky potvrdený zdravotný benefit (odporúča sa ale max. 4-5 dcl denne a popri tom sa normálne stravovať). Tu je to ale dané aj obsahom ďalších látok vo víne, ako sú antioxidanty a flavonoidy, resveratrol a pod.). Lenže - má do toho čo povedať aj genetika, známy je tzv. "Churchillov paradox": W.Ch. po celý život pil whisky, fajčil a vôbec nešportoval, asi mal aj dosť stresov, a napriek tomu sa dožil vysokého veku.

Na záver by som svoju filozofiu ohľadom dreva a pálenky glosoval vetou: "Nie drevo do pálenky, ale pálenku do dreva". Samozrejme len jablkovicu a vínovicu, destiláty zo sliviek, marhúľ či hrušiek drevo nepotrebujú, tam by bolo kontraproduktívne.  Tak na zdravie!  A nezabúdajte - život je príliš krátky, než aby Ste pili nekvalitný chľast!wink  IH 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika