Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

MV: Staletí se kvasy připravovaly a připravují i s peckami a jádřinci, bez pektolytických enzymů a lidstvo nevymřelo…

Ano, miliony let lidé neměli brýle nebo si nepíchali inzulín a také nevymřeli…je vidět, že když zrovna nepálíte shnilé ovoce, věnujete se filosofii dějin…

MV: Ale švestky nelze nasbírat naráz všechny, durancie nelze odpeckovat, jablka nelze odstopkovat…

Ano, ano. Lenoch se nejvíce strhá…neboli: já přesně o tím psal, že pokud chci něco excelentního, pak do sadu holt, musím jít každý den, každý den, tam musím trávit čas, abych vybral, nasbíral nebo zkontroloval. Durancie odpeckuji obtížně, ale jde to. Jablko musím každé vzít také 5x nebo 10x každé do ruky, když ho s bírám, prohlížím, omývám, uskladňují, nechávám třebas dojít, vykrouhlávám... Teď neděli jsem si dodělal asi 120 kg hrušek. Celý den. Odřízl nebo utrhl stopku. Vykrojil středy. Je to dřina. Tečka.

MV: Tvrdím, že blánu křísu (což není totéž jako hniloba a plíseň) lze odstranit a kvas vypálit…

Znovu se vás ptám: to si děláte nějaký mikrobiologický rozbor, abyste věděl, že je to bez rizik??? …joo, aháá, vždycky se u vás pilo i to „připravené s peckami a jadřinci“, včetně hnilobou napadeného kvasu??? Noo, pozor, ale to na Darwinovu cenu není, protože vaše tvrzení „strašení kyanovodíkem a metanolem je ničím nepodložený mýtus“, je poměrně stereotypní výrok před banální smrtí, takže po tom nejde už ani bulvár…

----------------------------------------------

PŠ 10.12.2013 19:50 Hluboce se mýlíte a je jasné, že nejste zkušeným čtenářem na zahrada.cz. V opačném případě byste už musel dávno vědět, že příspěvky pana Vysloužila jsou mimořádně odborné, zvláště doporučuji jeho desatero pro zakládání kvasů…

To si píšete pane Vysloužile sám o sobě?:-D v jiném případě, jsou jeho „odborné rady“ totální bláboly a protože se jedná o téma, které má a může mít okamžitě negativní dopad na zdraví a všechny ostatní souvislosti, je označení Vysloužilových webových textíků za „bláboly“ oprávněnou kritikou…jestli to nebude tím pitím závadných pálenek?

----------------------------------------------

Martin 10.12.2013 21:13 U 200litrového sudu by ho takové kydy o peckách a jádřincích nenapadaly.

Ano, do 200 litrové bečky naházet něco, dovede každej. Je jasné, Martine, že asi 200 litrový sud nebude to pravé ořechové, že budeš muset mít třebas 8 nebo 10 menších 30litrových beček, že to ovoce budeš do nich dávat tak, jak bude dozrávat, že budeš muset každou třešni, jablko nebo meruňku vzít do ruky…že z nich, těch menších „porcí“ připravíš kaši, že ta bečka bude mít efektivní kvasnou zátku, že použiješ pektolyticky enzym a čistou kulturu kvasinek, že to budeš míchat, meřit pH, dokyselovat, meřit cukernatost atd. apod., že s tím prostě strávíš svůj volný čas – po práci a řádném zaměstnání a že ti unikne poslední řada VyVolených…znovu opakuji, je to dřina. Ale jinak to nejde. Můj soused lozil po švestkách žebříkem ještě do 80 a trhal jen vybrané švestky, spadané pečlivě prohlížel, každou odpeckovával zvlášt, aby ji také uvnitř viděl... také se mu všichni smáli… Když jsem se po letech začal o to zajímat, tak jsem měl také nápad s barely 300 litrů a pálenicemi na 500 litrů…ne, tady cesta nevede. Kvalita namisto kvantity. Rozumím, že náklady jsou enormní, že deset 30ti litrových beček stojí samy o sobě víc, než jedna 200 litrová, že také zabírají místo, vymývají s větší spotřebou vody, že se třebas nevejdou na vozík atd. apod., je to – zase opakuji – dřina. Onen „200 l“ sud, je pro mne symbolem bezpracnosti a touhou po maximalizaci zisku s co nejmenšími náklady…to už je pak snad lepší i ten obarvený a navoněný melasový líh alá tuzemák…

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika