Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zatím jsem vždycky pálil jabkovici z klasického kvasu. Nově plánuju příště pálit z moštu, i když je tam další práce s lisováním. Ale před pár lety se mi stalo, že mošt samovolně kvasící v PE nádobě mi chytil sirovodíkový zásmrad. Nádoba byla zavíčkovaná hermeticky a v teplotě kolem 10°C. Nádoba byla předtím vypláchnutá. Ještě mám jeden poznatek: Letos jsem měl 2 bečky kvasu. Do žádné jsem nepoužil pektolytický enzym, ale do jedné bečky kvasu jsem přilil 2 litry nakvašeného moštu, který byl předtím sterilovaný a doslazený. Prostě jedna PETka konzervovaného moštu se rozkvasila, pít jsem to nechtěl, tak to šlo do kvasu.Toto pravděpodobně zapůsobilo jako nějaký enzym, protože struktura toho kvasu se po pár dnech změnila z hrudkovité konzistence na něco podobného dětské přesnídávce. Neumím si to vysvětlit jinak.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika