Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

...nedočkavců, kteří jedou do pálenice pálit zkvašené, pocukrované, zelenomodré švestky, zato co já teprve zakládám kvas...

Všechny příručky a doporučení zkušených páleníků hlásají sice pravdu, ale má to jeden nedostatek. Popisují zakládání kvasu z pravých švestek. Jenomže kvůli šarce již řadu let převládají v kvasech švestky a pološvestky s jinou dobou zrání, jinou cukernatostí i jinou charakteristikou dozrávání. Takže rady, že se sběrem švestek se má čekat do října, že nejlepší jsou plody scvrklé u stopky a že kvas je díky vysokému obsahu cukru i kyselin velmi stabilní, to vše platilo pro Domácí švestku. Nelze automaticky tato pravidla aplikovat na veškeré modré ovoce. Dnešní kvasy se zakládají někdy již uprostřed léta, z plodů různé cukernatosti, u stopky nescrkávajících, s jiným sklonem k octovatění a oxidaci. To všechno je třeba zohlednit a ke švestkovým kvasům se chovat opatrněji než dřív - spíš volit režim jako u kvasu z rynglí či mirabelek.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika