Vydatná lokální líheň klíšťat



duran - (41) - 125.72 (?)
2.2.2010 8:15

My používáme obojek Scalibor účinnost tak 90%.

Frontline je na nic. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 117.254 (?), 26.6.2009 11:13, zobrazeno: 108470x

Můj soused má jako "živé sekačky" 12 ovcí, berana a několik odrostlých jehňat. Stádo má klíšťaty přímo obaleno. Někde jsem četla, že klíště se po nassátí odvalí a pak naklade až 3000 ks vajíček, z kterých budou nová klíšťata. Trávu sekáme průběžně a přesto můj labrador, který se několikrát denně velmi rád máchá v bazénku a pak se vyvaluje v trávě, je klíšťaty po takovém vyvalování obsypán. Má bílou barvu, takže jsou dobře vidět. Posbírám jich vždycky tak 8 až 10. Je ošetřován pravidelně měsíčně Frontlinem a přesto se na něm vždy několik klíšťat uchytí a co je pro mě zarážející, ssají a rostou, přestože by měla podle návodu k použití uhynout. Soused ošetření proti klíšťatům na svém stádečku neřeší. Je to velký zdroj pro šíření klíšťat, když z každého lze předpokládat 3000 dalších.  Nejsou nějaká pravidla pro chov ovcí v tomto směru? Nemají být ovce také proti klíšťatům ošetřovány?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 30.1.2010 12:01

Klíště potřebuje mezihostitele - mám uzavřený dvůr a velmi pomohlo ošetření ježků Frontlinem. Chodí na kočičí granule, takže jsou snadno k mání. U vás to bohužel můžou být i hlodavci.

A s tím ošetřeným zvířetem - ošetřený kocour mi nosil nepřisátá malinká klíšťata, dokonce se jedno čaplo na mně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 79.141 (?), 31.1.2010 10:38

Máte pravdu. Přesto si myslím, že přípravek Frontline by měl být na berany a ovce, nebo jehňata aplikován, jsou-li klíšťaty tak mocně napadeny. Pokud by díky Frontlinu došlo k úhynu té spousty krví napitých samic klíšťat přímo na Frontlinem ošetřených ovcích, nevznikly by statisíce až miliony nových mezistádií klíšťat, jejichž malí mezihostitelé a později i větší a velcí hostitelé, by jich také byli ušetřeni, protože by ta klíšťata vlastně vůbec nevznikla. A to mluvíme o jednom nikterak velikém stádečku ovcí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.21 (?), 31.1.2010 18:08

Ohledně těch klíšťat, mám psa a když se stavíme na chatě, byť jen na otočku a pes se proběhne po louce, tak jen přiběhne a pár jich hned vidíme a za pár dní je vidíme nasáté a odpadlé a ovce tam nemáme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 29.119 (?), 31.1.2010 21:20

To buďte rád, že je nikde blízko nemáte. Sice byste pak hned věděl, o čem je řeč. Nemáte-li je v blízkosti, tak to ani nemůžete posoudit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.138 (?), 1.2.2010 15:39

Na psa použijte antiparazit. obojek (Scalibor, Kiltex). Frontline je úplně naprd a už neúčinkuje určitě 5 let!

Pří cenách antiparazitárních přípravků si taky nedovedu představit ošetřování stáda ovcí. Bohužel, klíšťat je i tak v posledních letech moc.

Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 29.48 (?), 1.2.2010 16:01

Také mám dojem, že Frontline už je jakýsi málo funkční. Ovšem i obojky jsou prý, jak mi řekla veterinářka, různé a některé prý úplně na nic. Takže děkuji za typ na obojek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
duran - (41) - 125.72 (?), 2.2.2010 8:15

My používáme obojek Scalibor účinnost tak 90%.

Frontline je na nic. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 2.2.2010 17:48

Na klíšťata lze použít řadu preparátů od obojků po Frontline.Je alůe třeba rozlišovat domácí mazlíčky a zvířata potravinová, tedy i ovce.Zrovna Frontline lze použít pouze pro psy a kočky, není určen pro potravinová zvířata.Pro ovce jsou určeny jiné přípravky.Zde poradí a pomůže veterinář, ale protože to není zadarmo, nemůže nikdo nutit chovatele ovcí, aby je ošetřil.Pravda je, že řádný chovatel by se snažil něco podniknout, ale přesvědčit ho nemusí být lehké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.118 (?), 3.2.2010 11:38

Vážení, domnívám se, že Vaše info o klíšťatech, které přenáší ovce vychází z neznalosti.  Vyjímečně trpí ovce na vši, ale klíšťata se jim vůbec nedostanou na kůži, ptotože srst ovcí je tak hustá a prosáklá lanolinem, že pro parazita typu klíště je ovce jakožto nositel zcela nyvyhovující. Klíšťata v husté "proolejované" srsti hynou, jako ostatně většina kožních parazitů, krom výše uvedené vši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika