Vietnamské prase - zkušenosti



host - 211.38 (?)
9.12.2012 21:08

Uvidíte sám, moje prasata ovoce na zahradě moc nesbírala, ale když jej dostala do žlabu, zmizelo bez problémů.Zrovinka tak padly mé představy o pasení, většinou bylo vše mimo pastevní prostory chutnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 160.191 (?), 8.12.2012 18:39

Ahoj všem. Může mi někdo poradit, jek velkou plochu potřebuje vietnamské prase k pasení.Neplánuju moc velké přikrmování.Spíš skoro žádné. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.38 (?), 8.12.2012 20:09

Tato představa je bohužel tak trochu najivní, prase potřebuje ke svému životu stravu pestrou, což se na pár metrech zahrady dost těžko nechá splnit.Takových 50 metrů čtverečných by stačilo, ale dosáhnout na nich toho, aby prasátku chuťově vyhověly půjde asi těžko.Přikrmovaní se neubráníte a porost zahrady musí také po čase dostat volno na svou obnovu.Chovem se delší dobu bavím a nejlépe mi vychází krmení travní rotační sekačkou, tedy nasekanou trávou, kdy prasata jsou ve chlévě, či ohradě.Kromě tohoto doplňuji krmnou dávku o plodiny, které pěstuji na poli (zelené směsky).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.191 (?), 9.12.2012 19:16

No já mám zahradu trochu větší, cca 2500 m2.Navíc je to ovocný sad, kde se po většinu roku válí spadané ovoce.Samozřejmě je mi jasný, že se nemůžu spoléhat jen na pasení, ale určitě k nim nechci chodit 2x denně s krmením.Chtěl bych tam mít 2 jehňata a asi tak 2 - 4 prasata.Letos jsem měl 3 beránky a pastvy bylo až moc.Podle mých informací je pro vietnamská prasata pastva hlavní složkou potravy, ale nemám s tím zkušenosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.38 (?), 9.12.2012 21:08

Uvidíte sám, moje prasata ovoce na zahradě moc nesbírala, ale když jej dostala do žlabu, zmizelo bez problémů.Zrovinka tak padly mé představy o pasení, většinou bylo vše mimo pastevní prostory chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.191 (?), 10.12.2012 5:48

Tak to trochu mění můj pohled na situaci.Ještě by mě zsjímalo, jak je to s tučností prasat. My jsme je kdysi mali ve chlívku, ale byly trašně tlustý - asi na 3 - 4 prsty sádla. Když jsou ale venku, tak by prý měli mít sádla málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.38 (?), 10.12.2012 20:20

Pokud budete prasata převážně pást, rozumě přikrmovat nemusíte mít strach z přetučnělosti.Většina chovatelů dělá chybu v tom, že se snaží vykrmit prase do velikosti standartních domácích prasat, tedy nad 100kg a hlavně stejnou krmnou dávkou (šroty).

Prasata zabíjím ve váze 40až50kg, což je ve výkrmu cca 7až 9měsíců stáří, mladé a chuťově vynikající maso.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.25 (?), 9.6.2013 1:30

Dobrý den, poprosím znalé o radu. Nyní chovám, králíky a to pouze z důvodu, abych zužitkoval trávu okolo domu.Bohužel stále hynou, tak uvažuji o vietnamském prasátku. Otázka zní: Bylo by možné toto prase umístit do psího kotce po zemřelém psu (viz obrázek) a chovat ho v něm? Pokud by rylo, tak bych mu trávu sekal a dával do kotce. A kolik asi váží selátko při odběru a jak je veliké. Moc děkuji za rady

Vietnamské prase - zkušenosti
Vietnamské prase - zkušenosti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.58 (?), 9.6.2013 7:53

Ten kotec s výběhem je pro větnamce úplný Hilton, znám pána co je má v králikárně a vykrmí je o dost dřív než já-mám to samé co vy.Já beru vždy 2 odstavená selata v únoru /mají odhadem 3-5kg/ a věřte, že zkraje sežerou míň než jezevčík.Podestelu hodně senem, oni ho jak rostou zažnou žrát.Jakmile se objeví první tráva začnu sekat.Z koše sekačky mají nejradši.Nyní mají asi 40kg a dostanou ráno nějaké zbytky/půlku chleba/a nasekám kolečko trávy denně.Toť vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.58 (?), 9.6.2013 8:08

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.25 (?), 14.6.2013 0:10

Děkuji za reakci.Mohu ještě se poptat, zda prasátko moc nesmrdí. Soused má poblíž bazén a nerad bych aby vznikl nějaký konflikt. A jak s hnojem, lze zarývat na podzim do půdy? Opravdu o prasátku vážně uvažuji, příští rok na jaře bych do toho šel, ale mám obavu jak selátko získat, protože nemám auto, tak jestli nějak převést v tašce vlakem. Snad budu mít na jaře štěstí a někdo v okolí Ústí nad Orlicí selátko prodá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika