Prořezal jsem (NE)odborně ořech



Stránky: 1,  2,  3   
host - 96.68 (?) 
9.3.2022 7:51, zobrazeno: 3634x

Dobrý den,

měl bych dotaz. Na zahradě jsem měl přerostlý, asi 50 letý ořech. Řezal jsem to dost brutálně a zbyl z něj jenom takový strašák. Už to šlo nám i sousedům do střechy a chtělo to zásah.

Nyní z řezaných větví kape mnoho vody. Rány jsem nevoskoval ani nebalzámoval.

Zeptám se, přežije ořech toto ronění vody?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.178 (?), 9.3.2022 8:30

Stromy vydrží někdy obdivuhodně mnoho. V jakém zdravotním stavu je ten váš strom se uvidí podle toho jestli přežije, Každopádně doporučuji zatřít alespoň latexem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.3.2022 9:44

to samozřejmě v tuto chvíli nepomůže, latexem nepřetřete řezy na větvích, které roní mízu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.3.2022 9:53

mrzí mě, že neodborník vezmi do rukou pilu a řezá ve chvíli, kdy to není vhodné a teprve pak, když zjistí, co způsobil, hledá informace, co udělal špatně. Přitom všude je těch informací dostatek, jen mít chuť je vyhledat a řídit se jimi. Řez vlašáku je vhodné udělat až po odkvětu, zpravidla v květnu, v tu dobu už neproudí v stromu míza tak intenzivně, jako v předjaří. V tu dobu opravdu zůstane řez suchý a je ho možné kvalitně ošetřit stromovým balzámem. Mohlo by se někomu zdát, že to stromu uškodí příliš, když už je olistěný, ale opak je pravdou. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.68 (?), 9.3.2022 10:26

Jenže s těmi informacemi to má háček. U ořešáku najdu na internetu info o tom, že ho mám řezat na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Jak si vybrat.

Ale dobře, beru že to byla chyba.

Otázka zní, přežije to?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 9.3.2022 10:42

ano, určitě to přežije, jen ta regenerace bude delší. A samozřejmě je teď na něj žalostný pohled. Zrovna vlašák má ale například neuvěřitelně obrovský kořenový systém, kterým vysává z půdy živiny a jeho kořeny narůstají v půdě mnohem dál, než je koruna stromu, někdy i víc, než 10 metrů. Takže do 5-8 let by mohl dosáhnout původních rozměrů. Walter 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.68 (?), 9.3.2022 11:16

Já rozhodně nechci původní rozměry. Budu se ho snažit držet zkrátka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 9.3.2022 13:11

A mohli bysme ho vidět? Třeba to až taková katastrofa není. Až ustane ten jeho pláč, tak ty rány zatřete vhodným přípravkem. Po opuknutí, opětovném obrůstání ho příliš netlumte, mohlo by to znamenat konečnou, rozvoj houbových chorob-chorošů...-znáte to: zlatá střední cesta, že? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.255 (?), 10.3.2022 8:50

Moc fotek nemám. Musel bych to ještě odpoledne nafotit. Jen to co přikládám


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.255 (?), 10.3.2022 8:51

Ještě jedna


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika