preštepenie starej liesky



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?)
13.10.2008 21:35

Zkušenosti mám, vesměs neúspěšné. Pár roubů se mi ujalo, slavné to ale není. Přeroubovat lísku můžete zkusit, ale moc bych si od toho nesliboval. Spíš bych ji uřezal u země a pokusil se naroubovat jednoletý výhon. I tak budete mít práci s opakovaným odstraňováním výmladků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 50.88 (?), 13.10.2008 21:21, zobrazeno: 4304x

Zaujimalo by ma či je možne preštepit staršiu liesku s konármi hrubými 4-6 cm v priemere sposobom za koru podobne ako u jabloní, hrušiek... Lieska plodí pomerne malé oriešky s malými jadrami, zrejme sa jedná o semenáč, vykopávat ju by dalo vela námahy a tak ma napadlo či by to nešlo nejakým iným sposobom. Ak ma niekto skusenosti, prípadne nejaké iné vhodné riešenie, prosím poradte. Vopr

ed dakujem za všetky reakcie.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 13.10.2008 21:35

Zkušenosti mám, vesměs neúspěšné. Pár roubů se mi ujalo, slavné to ale není. Přeroubovat lísku můžete zkusit, ale moc bych si od toho nesliboval. Spíš bych ji uřezal u země a pokusil se naroubovat jednoletý výhon. I tak budete mít práci s opakovaným odstraňováním výmladků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.100 (?), 24.3.2009 2:09

To je šílený nápad... Starou lísku je potřeba uřezat u země a pomocí nátěru aď již chemického, nebo biologického(houba) ji zlikvidovat.. Novou lísku bych určitě zasadil alespoň kousek jinde. jinak mám taky na různých místech vytipované lísky s ohromnými a především chutnými a aromatickými! jádry..Ale nevím proč odkopek nikde žádný.Roubování je vzhledem k tomu jakým způsobem se líska rozrůstá nesmysl, jedině tedy na lísku tureckou jako stromek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika