Poraďte mi s odrůdou ořechu



Jarčaa - (8) - 103.174 (?)
12.4.2008 14:54

Koukla jsem se do nějaké literatury, a vytypovala jsem též odrůdu Mars. Pak jsem šla najisto zakoupit, ale již neměli pouze Lake, Apollo, a ještě jeden, vzala jsem si ten Lake, dle Vaší rady. Dle různých příspěvků je na něj samá chvála, tak doufám, že dobře poroste. Mějte se.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jarčaa - (8) - 105.89 (?), 14.3.2008 11:17, zobrazeno: 5133x

Prosím, poradte  mi s odrůdou ořechu královského, chtěla bych ořech (plod), velikostí velký, a tzv. papírák? Také, aby nebyl moc náročný na pěstování a údržbu. Existuje nějaká dobrá odrůda, popř. kde ji sehnat. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 85.27 (?), 14.3.2008 11:36

Papíráky se již neprodávají.
 Z polopapírků bych doporučil třeba Lake nebo Mars. Ale propastné rozdíly v nárocích jednotlivých odrůd nejsou. Údržbu ořechy, pokud netrpí třeba antraknózou,  prakticky nevyžadují - jen pohrabat listy. Ne všechny odrůdy jsou ale plně samosprašné - některým kvetou samčí a samičí květy v jinou dobu, tak je dobré mít dva různé vedle sebe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarčaa - (8) - 103.174 (?), 12.4.2008 14:54

Koukla jsem se do nějaké literatury, a vytypovala jsem též odrůdu Mars. Pak jsem šla najisto zakoupit, ale již neměli pouze Lake, Apollo, a ještě jeden, vzala jsem si ten Lake, dle Vaší rady. Dle různých příspěvků je na něj samá chvála, tak doufám, že dobře poroste. Mějte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika