Podle čeho vybrat ořešák



host - 3.108 (?)
17.12.2023 9:38

Já bych jako první zmínil ty roubované versus semenáče. Má zkušenost s roubovanýma je tristní. V roce 16 jsem nasadil tři odrůdy, výška 120-150 cm špičáky. Tři roky prakticky nerostly, dobrá, počkám než zakoření. Nechal jsem se nalákat jak roubované jsou skvělé, brzká úroda atd. Nejsou. Je rok 23 a ořešáky nevyrostly. Jenom letošní přírůstek 10 cm u všech tří. Před třemi lety jsem nasadil ořešák z ořechu-ten je vyšší a robustnější po třech letech než ty roubovance. V mém okolí ořešáky normálně rostou, ALE nikdo nemá roubované. Už vím proč. Každý rok mně soused dovolí sběr u jeho ořešáku, letos byla úroda slabší, nasbíral jsem sotva půl košíku. Smiřuju se s tím, že z těch ořešáků nakonec nebude nic. Nechám je v zemi, třeba se ještě dočkám.  Ale jak jinde čtu, mají dost krátkou životnost než semenáče. A ten mně zarodí kdovíkdy. Narazil jsem na hodně lidí co jim ty roubované moc nejdou, chtěl bych vidět na fotce takový Mars po těch sedmi letech jak vypadá a jak a odkdy plodí. Na netu jsem takovou fotku nenašel. Nemáte někdo?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 232.245 (?), 2.10.2022 0:14, zobrazeno: 1101x

Zdravím všechny zahrádkáře, jsme před velkým životním rozhodnutím, koupě ořešáku na zahradu. Polemizujeme jaký druh ořešáku by pro nás byl nejvhodnější, vlašské ořechy máme rádi a proto bychom si jeden rádi na zahradě vysadili, ale nevíme jakou odrůdu vybrat, pročetl jsem spoustu vláken na internetu i tady a stále nevím jaký by byl nejlepší. Někde jsem četl, že nejchutnější odrůda je Lake, ale prý klasika Mars je prostě klasika... Zajímala by mě i výnosnost u jakého ořešáku je opravdu velká, abychom nekoupili nějaký, který má malou výnosnost. hezky sepsané jsem to našel zde. Předem děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.111 (?), 15.10.2022 15:18

Chybí mi informace, které odrůdy ořechů nerozklovou ptáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.142 (?), 15.10.2022 18:02

Kamenáče, křapáče, někdy polopapírky podle infekčního tlaku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.108 (?), 17.12.2023 9:38

Já bych jako první zmínil ty roubované versus semenáče. Má zkušenost s roubovanýma je tristní. V roce 16 jsem nasadil tři odrůdy, výška 120-150 cm špičáky. Tři roky prakticky nerostly, dobrá, počkám než zakoření. Nechal jsem se nalákat jak roubované jsou skvělé, brzká úroda atd. Nejsou. Je rok 23 a ořešáky nevyrostly. Jenom letošní přírůstek 10 cm u všech tří. Před třemi lety jsem nasadil ořešák z ořechu-ten je vyšší a robustnější po třech letech než ty roubovance. V mém okolí ořešáky normálně rostou, ALE nikdo nemá roubované. Už vím proč. Každý rok mně soused dovolí sběr u jeho ořešáku, letos byla úroda slabší, nasbíral jsem sotva půl košíku. Smiřuju se s tím, že z těch ořešáků nakonec nebude nic. Nechám je v zemi, třeba se ještě dočkám.  Ale jak jinde čtu, mají dost krátkou životnost než semenáče. A ten mně zarodí kdovíkdy. Narazil jsem na hodně lidí co jim ty roubované moc nejdou, chtěl bych vidět na fotce takový Mars po těch sedmi letech jak vypadá a jak a odkdy plodí. Na netu jsem takovou fotku nenašel. Nemáte někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika