Papírák



Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?)
19.1.2014 20:37

Louskáček hříbeček vypadá krásně yes

Předloni jsem měla velkou úrodu ořechů, odrovnala jsem na nich louskáček od Tescomy laugh, celý rok jsem koukala co bych koupila za náhradu, nakonec jsem si nevybrala a skončila u staré paličky na maso.

Loni bylo ořechů málo, celá jádra nepotřebuji (většinou melu nahrubo do bábovky) a palička je asi nejrychlejší... hlavně když dva stromy ze tří jsou kameňáky frown


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 232.130 (?), 16.1.2014 20:10

Máte na mysli fotečku dreveného luskáčika?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.43 (?), 16.1.2014 20:28

Prodávají ho leckde ve výprodejích - vypadá jako "O", do kterého se shora šroubuje šroub wink. Ale řekla bych, že ještě lepší je jakoby "čelisťový", ale místo čelistí má nahoře dvě poloviny jakoby formičky na úlky. Ten jde zcela lehce, skořápky také nelítají, nemusí se nich ďoubat, protože jsou podrcené v celém obvodě, jádra zůstanou vcelku a řekla bych, že zmáčknutí je rychlejší než šroubování - jde to s ním hrozně rychle. A to mám polopapíráky.               Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 16.1.2014 21:52

...  značkový je třeba od Tescomy, ale dají se pořídit neznačkové od 55,-Kč (2euro).

a ve skanzenu na Veslém kopci něco dřevěného ...


archivní kousek
archivní kousek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 115.111 (?), 19.1.2014 17:35

Netreba ich zháňať ani v skanzenu, ani vo výpredajoch. Vyrábajú ich šikovné slovenské ručičky a stále sa predávajú. Veľký polomer klobúka hríbika má výhodu v tom, že dobre padne do dlane a na otočenie skrutkovnice netreba použiť veľkú silu ani pri odrodách s hrubou škarupinou. Ruka nie je unavená a dlaň nie je otlačené od ramien pákového luskáčika. P. Lídu zaujíma rýchlosť lúskania pákového princípu v porovnaní so skrutkovým. Mňa viac zaujíma celistvosť škarupiny a množstvo úlomkov. Kvalitu obidvoch systémov človek pozná až vtedy, keď si odlomí zub po zakúsnutí do vanilkového rožku. Vďaka šetrnému lúskaniu "hríbikom" sa nám to doteraz nestalo.laugh

Aj takto môže vyzerať luskáčik na orechy.
Aj takto môže vyzerať luskáčik na orechy.
Do komôrky luskáčika sa zmestí orech do veľkosti 40 mm.
Do komôrky luskáčika sa zmestí orech do veľkosti 40 mm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 19.1.2014 20:37

Louskáček hříbeček vypadá krásně yes

Předloni jsem měla velkou úrodu ořechů, odrovnala jsem na nich louskáček od Tescomy laugh, celý rok jsem koukala co bych koupila za náhradu, nakonec jsem si nevybrala a skončila u staré paličky na maso.

Loni bylo ořechů málo, celá jádra nepotřebuji (většinou melu nahrubo do bábovky) a palička je asi nejrychlejší... hlavně když dva stromy ze tří jsou kameňáky frown


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.43 (?), 19.1.2014 20:50

To už lepší než palička jsou sika kleště  ;-))   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 115.111 (?), 19.1.2014 20:50

Dnes v Receptári ukázal Přemek Podlaha na sekundu pred objektív kamery nákres strojku na lúskanie orechov od slovenského vynálezcu. Skúste napísať do TV Prima o zaslanie info. Na kameňáky by mohol byť dobrý.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.219 (?), 19.1.2014 21:13

Ideální louskáček, vyzkoušeno.     j.c.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.194 (?), 20.1.2014 0:02

Příjemný večer,

louskáčka hříbečka mám již 5 let, nemá chybu.Jen při výběru pozor na dýlku závitu, s delším jdou i lískáče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 20.1.2014 9:16

Skusal uz niekto zahradny drvic? smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika