Obnova ořešáku z plodu či řízku



host - 180.2 (?)
19.5.2009 16:18

Myslíte habrolísku?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 180.2 (?), 19.5.2009 16:18

Myslíte habrolísku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 19.5.2009 17:21

Tak nějak, a krávy dojící mléko s 40% obsahem tuku, nejznámější „objevy“ obou hlavních aktérů. Pro Lysenka to byla patrně teorie o přeměně druhů, na základě které Lysenkovi spolupracovníci podávali zprávy o přecházení jednoho druhu v jiný, a to jen na základě změny vnějšího prostředí. Například se jim „úspěšně povedlo“ přeměnit oves na žito či dub na habr.

Stejně by šel vyškolit ořešák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 19.5.2009 18:20

U rodičů máme dva ořešáky: jeden - semenáč - samozřejmě dlouhá léta neplodil, ale když začal, má velmi dobré ořechy v dostatečném množství.

Později jsem vysadil ještě koupený štěpovaný stromek (už nevím kterou odrůdu - Jupiters, Saturn, Mars?, Seiferdorfský?): plodí dobře, ale pokud se ořechy hned po sklizni nevydolují ze skořápek, tak jsou na vyhození.

Takové mám tedy zkušenosti se semenáči a roubovanci ořešáků.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 19.5.2009 18:33

Nechci se s Vámi přít, ale všechny čtyři Vámi uvedené odrůdy vlašských ořechů se vyznačují velmi dobrou luštitelností jádra. Myslíte si, že by se ořešáky s takovými vlastnostmi vůbec množily?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.74 (?), 20.5.2009 12:39

1.Vím, že jsem sázel roubovanec z uznané školky (u odrůdy si nejsem jist, jak jsem již výše psal).

2. Vím, jaké má ořechy.

Toť vše.

Někdy "obyčejný" semenáč předčí svými vlastnostmi uznanou odrůdu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 21.5.2009 16:31
Každá odrůda byla kdysi "obyčejným semenáčem". Pro své mimořádně dobré vlastnosti byl zaregistrován jako uznaná odrůda a množí se vegetativně pod jménem. Jistě nelze vyloučit, že se objeví semenáč, který uznané odrůdy překoná(vá). Takový by si zasluhoval registraci a rozšíření. Že by ale některá u nás registrovaná odrůda musela dolovat ze skořápky a po vysušení byla na vyhození, tomu, pane Josefe, snad nemůžete věřit ani Vy sám. I mistr sadař (z uznané školky) se možná někdy utne...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.5 (?), 6.7.2009 21:49

zdravím všechny! Chtěl bych se zeptat na kolik procent bude z červeného ořechu (nevím název odrůdy) vlašského zase ořešák červený?

Popřípadě jaký má správný název.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 6.7.2009 21:59

Pokud z něj vezmete roub, pak na 100%, pokud jej vysejete, tak je to ve hvězdách. Neb jen ty znají míru dominance alely genu pro barvu jádra   Jeden z červenojaderných ořechů se, tuším,  jmenuje Sychrov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 8.7.2009 19:27

Už jsem myslel, že se do této diskuse nebudu zapojovat, ale zjistil jsem na zahradě zajímavou věc: v koutě zahrady na veliké haldě listí z parku mi před cca 7 lety vyrostl ořešák - semenáč (neznámé provenience). Nyní jsem na něj koukal: už v tomto mládí (tedy cca 7 let) má první dva ořechy; normálně bych je čekal nejdříve ještě za takových 5 let.

Ale jaká bude kvalita plodů, to samozřejmě nemůžu vědět. (Buď je budu sklízet já anebo je nechám veverkám, sojkám atd.)

K předchozí diskusi nemám, co bych dodal.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika