Mars



host - 254.91 (?)
4.5.2018 11:15

Jsem vzorná žákyně a postupovala jsem podle vašich rad. Mockrát děkuji Míla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 100.29 (?), 6.2.2010 2:10

Mars je opravdu nejen podle mého názoru asi nejlepší ořech ze sortimentu. Kudy chodím, tudy ho chválím. Má výtěžnost jádra 52% hmotnosti, pozdě raší, je odolnější k chorobám, dobrou chuť... Ale pozor. V poslední době jsem našel jeden ořech, který je asi více než nadějný a rozhodně si myslím, že s Marsem bude soupeřit a má to ho dokonce i předčit (i když možná ne vy vysokých polohách, ale bez šance není ani zde). Zkouším ho již a zatím vypadá opravdu velice nadějně. Raší dříve než Mars a vypadá, že bude trošičku choulostivější na houbové choroby na listech (výsledky jsou z vyšších poloh). V tom bude mít Mars navrch. Ale tento nadějný ořech má vynikající chuť, krásné veliké ořechy (jiného tvaru a dokonce větší než Mars! a co je jeho největší předností je výtěžnost jader - kdybych to neviděl na vlastní oči, tak tomu prostě neuvěřím -je kolem 70% (já zkoušel rozlouskat 1 kg a získal jsem 72 dkg jader!!! což je o 20dkg více než z Marsu a opravdu je chuť výrazně lepší než u Marsu a kdo ho zná, tak ví, že Mars je také velice dobrý. Zatím jsem opatrný v hodnocení, ve zkouškách ho mám krátce, ale matečný strom roste opravdu slabě což by pro spoustu lidí mohlo býti také předností - vypadá to, že roste ještě slaběji než Mars a to už je co říci.george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.189 (?), 26.4.2010 9:48

Dobrý den,

zajímá mě, jak se jmenuje odrůda, kterou popisujete a má kolem 70% výtěžnost jader?Děkuji Vám za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.61 (?), 8.12.2010 23:42

Je to asi bežný papierák bez odrodového mena. Môj sused má tiež taký veľkoplodý papierák a je úžasný. Ja mám polopapierak Mars a ten je skoro o tretinu menší. Neviem prečo sa papieraky u nás nepredávajú. Že sú chúlostive? Susedovi ešte nikdy nezmrzol hoci bývam pri Piešťanoch, kde občas na jar mrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.12.2010 8:23

Papíráky často naklovávají ptáci, aspoň se to píše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 9.12.2010 14:46

To se nejen píše, my to máme vyzkoušeno, některé ořechy dokážou vyklubat úplně, na stomě i v bedýnkách při sušení. Ale ztráty nejsou tak hrozné, aby nás to trápilo. Výhodou papíráků je, že vyloupete krásná nepoškozená jádra. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.61 (?), 9.12.2010 19:22

U nás vtáci vylupujú viac marhule ako orechy. Denne som nachádzal pod marhuľou asi 20 marhúľ rozpoltených s vybratým jadrom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.91 (?), 3.5.2018 17:00

Mohla bych dostat radu, co dál s ořešákem Mars.Je 3 rokem.Foto je z lonska 

.Děkuji Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.91 (?), 3.5.2018 17:03

Letos už vyráží a já nevím jestli spodní listy nemám aspon metr od země oštípat. Foto není kvalitní, ale snad někdo poradí Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.233 (?), 3.5.2018 18:45

Čištění kmínku nechte na srpen. Nyní proveďte pouze pinzírování = z každého listu odstraňte tu lichou koncovou čepel a výhon zaštípněte za 5 listem. Nejvyšší výhon (nejlépe vrcholový) nezaštipujte ani nepinzírujte a nechte jej růst jako prodloužení. Nevím jak u ostatních, ale můj Mars postupně nechal spadnout spodní větve do převisu, takže z původně založené korunky s nenjnišším patrem v 2,3 m jsem toto loni vyřezával a tak letos nejnižší rozvětvení je v úrovni 2,7 m a je to tak akorát. Nebojte se proto hned v úvodu zapěstovat co nejvyšší kmínek a prodlužující svislý terminál.

Pinzírovaný obrost se může odstranit i napřesrok, ale neměl by se ponechávat déle než jako dvouletý. Obrost pomáhá aby kmínek zesílil a také aby korunka narostla rychleji. Poté, co již neplní tuto funkci je zbytečné jej tam mít. Malé ranky po pinzírovaném obrostu se zavalí zcela do následujícího podzimu a o rok později to najde spíše jen odborník.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.91 (?), 4.5.2018 11:15

Jsem vzorná žákyně a postupovala jsem podle vašich rad. Mockrát děkuji Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika