Mars



host - 254.91 (?)
3.5.2018 17:03

Letos už vyráží a já nevím jestli spodní listy nemám aspon metr od země oštípat. Foto není kvalitní, ale snad někdo poradí Míla


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 100.29 (?), 6.2.2010 2:10

Mars je opravdu nejen podle mého názoru asi nejlepší ořech ze sortimentu. Kudy chodím, tudy ho chválím. Má výtěžnost jádra 52% hmotnosti, pozdě raší, je odolnější k chorobám, dobrou chuť... Ale pozor. V poslední době jsem našel jeden ořech, který je asi více než nadějný a rozhodně si myslím, že s Marsem bude soupeřit a má to ho dokonce i předčit (i když možná ne vy vysokých polohách, ale bez šance není ani zde). Zkouším ho již a zatím vypadá opravdu velice nadějně. Raší dříve než Mars a vypadá, že bude trošičku choulostivější na houbové choroby na listech (výsledky jsou z vyšších poloh). V tom bude mít Mars navrch. Ale tento nadějný ořech má vynikající chuť, krásné veliké ořechy (jiného tvaru a dokonce větší než Mars! a co je jeho největší předností je výtěžnost jader - kdybych to neviděl na vlastní oči, tak tomu prostě neuvěřím -je kolem 70% (já zkoušel rozlouskat 1 kg a získal jsem 72 dkg jader!!! což je o 20dkg více než z Marsu a opravdu je chuť výrazně lepší než u Marsu a kdo ho zná, tak ví, že Mars je také velice dobrý. Zatím jsem opatrný v hodnocení, ve zkouškách ho mám krátce, ale matečný strom roste opravdu slabě což by pro spoustu lidí mohlo býti také předností - vypadá to, že roste ještě slaběji než Mars a to už je co říci.george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.189 (?), 26.4.2010 9:48

Dobrý den,

zajímá mě, jak se jmenuje odrůda, kterou popisujete a má kolem 70% výtěžnost jader?Děkuji Vám za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.61 (?), 8.12.2010 23:42

Je to asi bežný papierák bez odrodového mena. Môj sused má tiež taký veľkoplodý papierák a je úžasný. Ja mám polopapierak Mars a ten je skoro o tretinu menší. Neviem prečo sa papieraky u nás nepredávajú. Že sú chúlostive? Susedovi ešte nikdy nezmrzol hoci bývam pri Piešťanoch, kde občas na jar mrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.12.2010 8:23

Papíráky často naklovávají ptáci, aspoň se to píše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 9.12.2010 14:46

To se nejen píše, my to máme vyzkoušeno, některé ořechy dokážou vyklubat úplně, na stomě i v bedýnkách při sušení. Ale ztráty nejsou tak hrozné, aby nás to trápilo. Výhodou papíráků je, že vyloupete krásná nepoškozená jádra. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.61 (?), 9.12.2010 19:22

U nás vtáci vylupujú viac marhule ako orechy. Denne som nachádzal pod marhuľou asi 20 marhúľ rozpoltených s vybratým jadrom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.91 (?), 3.5.2018 17:00

Mohla bych dostat radu, co dál s ořešákem Mars.Je 3 rokem.Foto je z lonska 

.Děkuji Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.91 (?), 3.5.2018 17:03

Letos už vyráží a já nevím jestli spodní listy nemám aspon metr od země oštípat. Foto není kvalitní, ale snad někdo poradí Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.233 (?), 3.5.2018 18:45

Čištění kmínku nechte na srpen. Nyní proveďte pouze pinzírování = z každého listu odstraňte tu lichou koncovou čepel a výhon zaštípněte za 5 listem. Nejvyšší výhon (nejlépe vrcholový) nezaštipujte ani nepinzírujte a nechte jej růst jako prodloužení. Nevím jak u ostatních, ale můj Mars postupně nechal spadnout spodní větve do převisu, takže z původně založené korunky s nenjnišším patrem v 2,3 m jsem toto loni vyřezával a tak letos nejnižší rozvětvení je v úrovni 2,7 m a je to tak akorát. Nebojte se proto hned v úvodu zapěstovat co nejvyšší kmínek a prodlužující svislý terminál.

Pinzírovaný obrost se může odstranit i napřesrok, ale neměl by se ponechávat déle než jako dvouletý. Obrost pomáhá aby kmínek zesílil a také aby korunka narostla rychleji. Poté, co již neplní tuto funkci je zbytečné jej tam mít. Malé ranky po pinzírovaném obrostu se zavalí zcela do následujícího podzimu a o rok později to najde spíše jen odborník.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.91 (?), 4.5.2018 11:15

Jsem vzorná žákyně a postupovala jsem podle vašich rad. Mockrát děkuji Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika