Substrát pro Phalenopsis



jitulli.s - (1) - 123.10 (?) 
16.5.2008 12:57, zobrazeno: 7842x
Dobry den, chtela bych se zeptat jaky je nejvhodnejsi substrat pro tyto orchideje. Koupila jsem si u nas v zahradnictvi substrat pro orchideje a nevim jestli jsem udelala dobre. Dostala jsem od kamaradky dve odnoze a nevim jak a do ceho je spravne zasadit, napadla me PEt lahev serizla, pruhledne kvetinace jsem zatim nikde nesehnala. Dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 16.5.2008 18:18

Substráty pro orchideje z obchodu jsou obvykle příliš jemnozrnné.  Doporučuji ten, co máte, prohlédnout a jestli v něm nejsou větší kousky kůry (aspoň 1-2 cm v průměru), tak ho smíchejte s hrubě nalámanou kůrou. Já používám borovou, protože je lehko dostupná, jiní radí i jiné druhy, občas i nalámaný polystyrém, ten já ale nepoužívám, protože se mi to nelíbí, vypadá to trochu jako na smetišti :-/

Průsvitný květináč je optimální - jednak vidíte, jestli je substrát suchý nebo vlhký a podle toho řídíte zálivku, jednak se kořeny orchdejí vyznačují tím, že v nich probíhá fotosyntéza a světlo jim tedy dělá dobře :-) Phalaenopsisy často mají i vzdušné kořeny - někdo radí je zastrkovat do substrátu do květináče, někdo radí je nechat přirozeně venku. Já je nechávám tak, jak rostou.

Pokud se týká přesazování phalaenopsisů, tak to nemusíte přehánět. Pokud není substrát vyloženě prosolený od tvrdé vody, tak přesazovat nemusíte. Já to dělám taky tak, že jednou za čas (tak dvakrát do roka) proleji substrát i s orchidejí důkladně sprchou - pár minut ji prostě sprchuji. Nadbytečné soli, hnojiva atd. se vyplaví a všechnoje zase "jako nové".

Hodně úspěchů s orchidejemi přeje Simona 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika