Pěstování orchideí



host - 108.91 (?)
7.6.2017 12:46
Obr. 2

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
ivka24 - (1) - 118.151 (?), 28.1.2008 8:30

Jsem také začátečnice v pěstování orchidejí. Mám nějaké phalaenopsisy a jednu zygopentalum. Stalo se mi, že u některých /dřív pořízených/ phalaenops.mi usychají vzdušné kořeny, přitom zalévám dost. Mám strach abych o ně nepřišla. Myslíte si, že mám doma hodně suchý vzduch, či jsem je moc zalévala? Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.98 (?), 25.9.2009 7:20

Hliněné květináče vysychání naopak urychlují, rozhdně v nich kořeny nehnijí víc než v plastu, naopak. Průhledné hrnky jsou stále spíš věc nová, dnes se ví že rostliny v nich rostou o něco lépe. Mnoho pěstitelů ale stále používá klasické hliněné, nebo plastové kvetníky a nemá problem.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
FrancesBean - (1) - 31.1 (?), 14.2.2008 16:56

Dobrý den prosím vás přítel mi koupil orchidej Phanaleopsis a to je jediné co o ní vím-jméno ale nevím vůbec jak se o ni starat, jak zalévat, jaká teplota atd atd...Nikde nic nemůžu najít tak doufám že mi pomůžete děkuji za jakoukoliv radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 108.91 (?), 7.6.2017 12:45
Dobrý den. Mám orchideje asi 4mesice. Vždy od někoho dostanu. Ale nedaří se jim u mě. Co dělám špatně? Jde to poznat z Fotek?
1
1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 18.3.2008 14:02

To co se říká u průhledných květináčích neplatí až tak moc. Opravdu tisíce orchidejářů mají rostliny v běžných plastových květináčích, v květináčích hliněných i pěstované epifyticky, a není s tím problém. Moderní kultivary Phalaenopsisů jsou nenáročné kytky, které vydrží i na suchém parapetu.  (pouze nesnáší úpal). Sám jich mám několik, a vím že počáteční přemíra péče začátečníka jim spíše škodila. Pěstuji je většinou v černých plastových květináčích ale mám dva i v hliněných květnících a zdá se mi že rostliny jsou naopak ještě pevnější a odolnější. V hliněných květináčích naopak kytky více vysychají a mají u kořenů více vzduchu, protože tyto hrnky dýchají. Častější vysychání substrátu je v literatuře doporučovanou vlastností pěstebních směsí.  Phalaenopsisy často vytváření dost kořenů na povrchu substrátu či volně rostoucích a tyto mají světla dost.  Rostliny by se něměly sázet hluboko, lépe co nejvýš, horní kořeny nezasypávat, ani se je nesnažit kroutit do substrátu.  Mají slušné nároky na výživu, občasná zálivka vegaflorem či krystalonem dělá divy, lépe pak i kvetou.  Ustřižená květní stopka, pokud je jí jen krátký zbytek pravděpodobně nevyraší, čím delší zbytek zůstane tím pravděpodobnější bude tvorba nového květu. pokud jde o tvorbu miminek (keiki) je to podle mě spojeno s vlastností odrůdy, mě se teda ještě nezadařilo:-) Rostliny které jsou v kondici nemají s kvetením problém. Mě kvetou každoročně hlavně v zimním období. Takže nepřelévat, hodně světla ne úpal. :-)

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.91 (?), 7.6.2017 12:46
Obr. 2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jájík - (23) - 239.56 (?), 8.4.2008 11:01

mám taky můrovec - phalaenopsis a taky to s nim nemám jednoduchý. po odkvětu jsem mu nechala šlahounek, jenom jsem odstřihla ten vršek s odkvetlýmy květy a od tý doby teda nevypadá, že by začínal kvést, tak nevím no... a co se zálivky týče, tak to jednou do týdne ponořím do převařený vody a hnojit jsem ho začala teprve (včera formou zálivky - ponoření). no a nekvete už x měsíců 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.70 (?), 10.4.2008 20:09

Phalenopsis opravdu nepotřebují intenzivní péči, spíše naopak. Podle mě je základ úspěchu východní okno, zálivka ponořením do vody tak 2x za 3 týdny, nešetřím je ani když větrám - nevadí jim nějaké to ofouknutí. Přesazuji, až je to nutné, nehnojím. A kvetou jak o závod - od vánoc dosud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
111 - (26) - 165.70 (?), 10.4.2008 20:15

K předchozímu příspěvku připojuji foto - růžová kvete každý rok 2x, sotva dokvétá jeden stvol, už se tvoří nový.

Slyšela jsem ale, že nejochotněji kvetou žluté phalenopsky.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jájík - (23) - 239.56 (?), 13.4.2008 16:06

když tak na ty vaše koukám... asi je začnu pěkně drtit: oD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika