Pěstování orchideí



host - 217.4 (?)
6.3.2009 20:54

mam uplne stejnou zkusenost nemuzu ji identifikovat tak cekam jak krasavice dopadne cau BRONA

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 128.44 (?), 18.2.2009 17:28

Málo vlhký vzduch. Rosení nepomůže, snad by pomohl ultrazvukový zvlhčovač, ale nemám ověřené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.23 (?), 1.3.2009 18:29

Ahojky, jsem spíš začátečnice ale mám už něco načteno ale o mém problému není nikde nic řečeno. Mám 3 orchideje phaleanopsis a 1 čeledi oncidium. mám teď ty dvě nové ale ty dvě staré (phaleanopsis) mají jakési povádlé listy (jsou už dávno odkvetené a od té doby nevykvetly) nevím co s tím nevím co dělám špatně obě dvě nemají odstřížený "stonek" a nic... zalévám jak mám atd.. Nevíte co ty povadlé listy můžou znamenat (kořeny mají jinak v pořádku). Bojím se že se mi to stane i u těch nových. Prosím za radu   Monča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.182 (?), 6.3.2009 21:34

Takto mi začaly odcházet orchideje loni, když jsem je zalévala vodou z vodovodu, potom jsem si začala nosit vodu dešťovou, občas použiju převařenou z konvice. Brzy se vzpamatovaly,  začaly znovu růst a teď všechny krásně kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.131 (?), 24.9.2009 13:28

Dobrý den, již několik let pěstuji orchideje a daří se jim!! Bohužel jedna je stále (několik měsíců) jaksi ulepená. Na listech i stvolu jsou malilinké lepící kapičky a listy mají málo znatelné nažloutlé fleky, zezpodu úplně žloutnou. Mám podezření na mšice, ale když jí stříkám proti mšicím, nepomáhá to... I přes to stále statečně nasazuje na nové stvoly s nádhernými květy! Listy ale už nepřibývají. Nevíte někdo jak si s tím mám poradit? Děkuji Míša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.222 (?), 16.2.2012 9:19

Dobrý den, prosím o radu. Tyto rostliny mám již 3 roky na stejném stanovišti a podle potřeby  (jednou za 10 -14 dní) je zalévám tak, že je prolévám vodou a nechám je asi 20 min v této vodě stát.

Poslední měsíc se mi na rostlinách objevují hnědé skvrny a poté listy zežloutnou.Viz. přiložené foto.

Děkuji

strelicii@seznam.cz

Orchidee
Orchidee
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.4 (?), 6.3.2009 20:54

mam uplne stejnou zkusenost nemuzu ji identifikovat tak cekam jak krasavice dopadne cau BRONA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.23 (?), 11.3.2009 9:53
Mám 2 Phalenopsisy růžový a bílý.bílý kvete jako o závod, ale u toho růžového mi při prvním kvetení upadl jeden kvě a u 2 asi 4.První se scvrkly a potom upadly, orchideje jsem přemístil z okna nazem.A poslední dva květya mi vykvetly, ale neotevrely se úpně začal jsem rosit a musím je presadit nevím do čeho. Prosím o rady. Předem díky Michal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?), 13.4.2009 21:45

Mám orchideje (phalaenopsis) umístěné na východním okně na parapetu. Mám dojem, že to dopolední slunko jim moc neprospívá, bylo by lepší rostliny umístit tak dva metry od okna? Nebudou mít zase světla a slunce málo?

Poradíte co s orchidejema o dovolené?  Přežijí převoz na chatu? Venku být nemohou, to už jsem vyčetla, ale co s něma udělá změna prostředí?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.47 (?), 1.6.2009 19:03

Mám orchidej PHALAENOPSIS.Daří se jí velmi dobře.Bohužel se teď na listu objevil hnědý flek s místy bílými okraji.Není hladký jako list, má hrbatou strukturu jako jemný "šmirgl ". Plíseň, škůdce, hodně slunka, suchý vzduch? Tento problém jsem již vyřešila dříve na této rostlině tak, že jsem postiženou část odřezala.Problém se však opakuje. Hlavně bych chtěla znát příčinu tohoto stavu.Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.130 (?), 18.7.2009 18:38

Dobrý den,

mám taky orchidej - můrovec. Místo květu udělala novou rostlinku odnož, poraďtě prosím, jak jí mám pěstovat - rozmnožit. Díky za každou radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika