Pěstování orchideí



host - 148.237 (?)
18.2.2009 16:11

Zdravím všechny pěstitele! Mám též ten samí problém: po dlouhém květení, to jest asi tři měsíce mě žačali květy odumírat. Hned na to začali rašit nové poupátka, ale vzápětí usychali a opadali. Teď rostou nové listy a orchidea se zdá býti zdravá. Proč mi tedy poupátka opadali? Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 154.31 (?), 19.10.2008 11:11
Dobrý den. Prosim Vas mohl by mi někdo poradit, kde dělám chybu? Asi před měsícem a pul sem dostala orchidei rodu phaleonapsis, v průběhu této doby se ale začly scvrkávat listy a taky vadnout květy...:-(Nemůže to být třeba nízkou teplotou v pokoji?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.226 (?), 19.10.2008 21:01

...může, teplota by měla být běžná, pokojová, 22-24 stupňů. Ale původcem může být jakákoliv pěstitelská chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 72.141 (?), 20.10.2008 1:11

... raději se podívejte na kořeny, zda nejsou hnědé. To by znamenalo, že hnijí a rostlina nemůže přijímat vodu. Nejčastější příčinou je nadměrné zalevání.

Pokud faleňáku hnijí kořeny, je záchrana nejistá, pokud se už scvrkává, je to s ním hodně špatné a nejspíše nepřežije.

Ale rozhodně se o to můžete pokusit.

Je-li tomu tak, pak rostlinu vyjměte ze substrátu, kořeny očistěte a všechny nahnilé kořeny bez milosti odstřihněte až do zdravé části (poznáte tak, že je střed kořenu zelený), rovněž odstřihněte květní stvol co nejblíž listům (zbytečně by rostlinu vysiloval). Nechta tak 7 dní na suchu a pak ji zasaďte do čerstvého substrátu a pokračujte v kultivaci. Pokud ji zbyly jen vzdušné kořeny, pak to bude složitější, zasaďte ji tak, aby vzdušné kořeny byly v substrátu a jednou týdně ji zalejte namáčením, každý den ji lehce poroste vodou s přídavkem hnojiva na orchideje (tak pár kapek do 1 litru vody). Roste jen lehce, vytvořte na ní jemnou rosu, pokud voda stéká po listech, rosíte moc. Pokud Vám na rostlině nezůstanou žádné kořeny... pak je to téměř jistý konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.177 (?), 11.11.2008 13:06

Dobrý den. Po čase Vás opět prosím o radu.
Jak jsem dříve psala, mé orchidee nevypadaly nejlépe.Vzdušné kořeny pomalu usychaly a u jedné se dokonce oběvilo něco jako plíseň na jednom kořenu přímo ve květináči.
Začalo se jim dařit lépe.
Usychání kořenů nepostupovalo i květy už nebyly tak "ovadlé". Bohužel jen do minulého týdne.Najednou oběma začaly padat květy.
Přitom rosím jednou-dvakrát denně.Rostlina jako taková zdá se být v pořádku.Dokonce u jedné vyráží další list... Prosím, poradíte? Děkuji za odpověď. Patrika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kellee - (4) - 12.203 (?), 16.12.2008 17:50

nieje toho rosenia vela??? Ja nerosim vobec, a nic im nieje, ja by som radila skontrolovat korene ako su na tom,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.81 (?), 16.1.2009 14:57

Zasadne nerosit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 26.1.2009 17:06

phaleopsy pěstuji asi 8. roků. Nerosím, mám ústřední topení- jsou na parapetu. Ale- v zímě je dávám od oken dále, ve větších mrazech dokonce na skříňku. Zas tam není tolik světla. Tak jak nejhorší pomine, jdou zpátky na okna. Zalévám až v květináči nevidím rosu. Proto - mimo jiné- je průhledný květináč výborný. To mimo jiné je světlo ke kořenům. Nesmí uhnívat, ale ani vysychat. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.134 (?), 29.1.2009 10:47

Zahrádkář/Únor 2009...z článku o orchidejích - "Pokud kořeny falenopsu začnou utíkat z kořenáče, signalizuje to, že substrát či zálivka nejsou v pořádku."Dávám to sem jen proto, že to slyším poprvé.Hezký den Janap

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.132 (?), 7.2.2009 22:06

Mám 6 orchideí Phalaenopsis.Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, čím by to mohlo být, že mi vyrostl květní stvol u každé a na 2 orchidejích mi začaly usychat poupata.Zalívám je tak 1x týdně.Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.237 (?), 18.2.2009 16:11

Zdravím všechny pěstitele! Mám též ten samí problém: po dlouhém květení, to jest asi tři měsíce mě žačali květy odumírat. Hned na to začali rašit nové poupátka, ale vzápětí usychali a opadali. Teď rostou nové listy a orchidea se zdá býti zdravá. Proč mi tedy poupátka opadali? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika