Orchidej - je to normální?



host - 220.54 (?)
12.1.2012 12:41

Najděte si tady vlákno o "keiki". Jen si z něho pamatuji, že rostlinky se oddělují až v určité velikosti...           L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 12.1.2012 12:07, zobrazeno: 17801x

Dobrý den, pěstuji orchideje již několik let, ale až teď mi na jedné z nich na odkvetlém květním stvolu vyrostla z kolínka nová rostlina (viz. foto). Nejdřív jsem si myslela, že se jedná o nový květ.stvol, ale později se začala tvořit klasická rostlina a v ní se objevili na každé straně v úpaždí listů jen pouhý jeden květ místo stvolu. Další takováto rostlina začíná růst o "patro níž " z dalšího kolínka. Nevím zda je to normální nebo nějaká " rarita "? Nikdy jsem toto u nikoho neviděla, ani nevím, zda tento celý starý květ.stvol mám později ustřihnout i s novými rostlinkami, nebo se dají nějak zakořenit? Vím, že se množí rozrůstáním a dělením, ale toto? Poradí mi někdo? Děkuji za případné odpověti. Monika

orchidej - je to normální?
orchidej - je to normální?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.54 (?), 12.1.2012 12:41

Najděte si tady vlákno o "keiki". Jen si z něho pamatuji, že rostlinky se oddělují až v určité velikosti...           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 12.1.2012 12:51

Dobrý den, to je "keika" - nový výhonek orchideje. Když má dostatečně vyvinuté kořeny, keiku ustřihnu a zasadím. Někde jsem vyčetla, že se keiki tvoří, když mateční rostlina strádá. Já ale na těch svých nic takového nepozoruji. Netvoří se mi často, ale už mi vyrostly. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 12.1.2012 13:02

Děkuji za odpovědi, zase jsem o něco chytřejší, počkám, až se vyvinou kořínky a zkusím zasadit. Mohl by mi někdo i poradit, kde dělám chybu, když mi zakoupené orchidejky odkvetou a k dalšímu kvetení se nemají? Čekám už takto několik měsíců, u některých je to i přes rok a stále nic. Stanoviště mají na východ a západ, takže žádný úpal, hnojím současně se zálivkou cca 1 x za 7-10 dnů, dle proschnutí kůry, rosím téměř každý den... a květy stále nikde. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
elfka - (47) - 101.228 (?), 12.1.2012 14:51

Keď som orchideje začala pestovať, tak som ich tiež denne obchádzala a na opätovné kvitnutie som dlho čakala. Takmer som na ne zanevrela. Mám takú skúsenosť, že čím menej sa o ne starám / polievam až keď listy začínajú vädnúť, málo hnojím /, tým častejšie a bohatšie mi kvitnú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.58 (?), 26.2.2012 14:30

Orchideje pěstuji několik let a stále mi kvetou. Když ale zalívám s hnojivem / měkkou vodou/ jednou za 10 -14 dní, již nerosím. Provádím to tak, že naplním celý obal, ve kterém stojí rostlina a nechám asi 3 hodiny, potom sliji a nechám vykapat. Pokud se mi objeví na rostlině mladý výhonek, počkám, až má alespoň 3 kořínky, potom odlomím, nebo odstřihnu a zasadím do malého květináčku. Mateční rostlina zanedlouho opět vykvete. Dáda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika