Letnění orchideje na terase?



Stránky: 1,  2   
haninka - (4) - 215.18 (?) 
29.5.2009 11:26, zobrazeno: 30810x

Dobrý den, zajímá mě, jestli má někdo zkušenost s letněním orchidejí na terase.Děkuji Hana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 235.171 (?), 29.5.2009 11:53

Jedine cymbídium, u ostatných druhov by som to neriskoval, a ak tak na zatienenom mieste.

Dušan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.177 (?), 29.5.2009 16:04

Klidně i Cattley, D.nobile, některé paphiopedila, ven chodí i Cambria, Vanda,Brassia, Oncidium sph.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Smékalka - (27) - 144.218 (?), 10.8.2009 12:39

máte pravdu.Venku máme všechny co jste napsal, a ted´ mi kvete oncidium a katlea a taky paphilopedium.Ale orchideje musí být v polostínu.Vandě roste 3list od vánoc co odkvetla.Ale hodně rosíme a podléváme vodou aby měly vlhké klima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.177 (?), 11.8.2009 10:31

Výborně, přeji hodně úspěchů at se daří!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.209 (?), 11.8.2009 12:44

Letnění kvetoucích orchidejí lze, to je pravda. Ale potřebujete k tomu i notnou dávku štěstí. Já jsem ho neměla a napadly mi kvetoucí orchidej mšice. Burrageara to odnesla. A to podotýkám, že nic jiného, co by původně mšice lákalo, na balkóně nemám. Tohle riziko prostě hrozí a je dobré zvážit, jestli stojí za to, ho riskovat. Já osobně už kvetoucí orchideje ven nedám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 11.8.2009 14:50

Mšice Vám mohou skočit na cokoliv jiného, je to otázka různých faktorů, především tlaku škůdce.  Nemyslím si že by to byl důvod proč neletnít to, co si letnění zaslouží, a že takových rostlin je dost. Stačí postřik pirimorem nebo mospilanem a je klid, mšice nejsou až takový problem jako třeba puklice.
 Hybrid zvaný burrageara by mšicím uritě nepodlehl.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 241.53 (?), 11.8.2009 15:21

Karlosi, já se s Vámi rozhodně nechci přít. Každopádně stačily dva dny nepřítomnosti doma a Burrageara byla totálně obalená a vysátá. Použila jsem spray K Fast na mšice, nevím jestli kytky nepřežila invazi mšic nebo postřik, každopádně je v háji. Toť moje osobní zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 11.8.2009 15:43

Vždycky by něco mělo přežít. Pahlízy, z nichž vyraší další výhony. Mě osobně mšice zas tak nebezpečné nepříjdou. Někdy stačí kolonii setřít pohybem prstů... za dva dny kytku mšice opravdu nevysají... na to potřebují týdny. Zdecimují vám semenáčky, řízkovance, mladé výhony ovocných stromků, růží, měkká pletiva a tenké náchylné listy, všeho možného, ale orchidej?:-) nevěřící Tomáš, Karel.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.168 (?), 13.8.2009 19:00

Tak Karlosi, máte pravdu.

Na poslední téměř odumřelé pahlíze jsem dnes objevila miminko

Burrageara miminko
Burrageara miminko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika