Lepkavé listy orchidejí phalenopsis



Blazinec - (1) - 153.246 (?) 
29.4.2009 12:36, zobrazeno: 45024x

Pěstuji orchideje phalenopsis už několik let s úspěchem krásných květů. Nikdy nebyly žádné potíže až tento rok se na některých listech objevily průsvitné lepkavé skvrny. I když skvrny omyji objeví se zase. Poradí mi někdo co s tím mám dělat? Děkuji velice za radu. Anna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 115.245 (?), 29.4.2009 13:54

Nemusí to byť žiadna chyba, môže to byť nektár z kvetov ak rastlina práve kvitne. Skúste na jazyk, či je lepkavá hmota sladká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 29.4.2009 14:22

Lepkavé kapičky vznikají spíše v suchém vzduchu, často po nabodnutí škůdcem, např v kombinaci s puklicema a třásněnkama se vyskytují řekl bych více...

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.38 (?), 8.5.2009 10:03

Lepkavé listy jsou skutečně od květů, ale já mám dotaz, mně ted všechny květy opadaly, budou kvést znovu?mám stonek zastřihnout?Děkuji za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.69 (?), 2.12.2010 21:41

Lepkavé listy má moje rostlinka také. Problém je, že v žádném případě nekvete, ani nekvetla Jde o mladou rostlinu, takže nevím, jak se s lepkavými kapičkami vypořádat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 10.1.2011 20:33

Jak ma velike rozpeti listu?

Treba byste ji mela dat vice svetla a ted v zime ji tak tyden-dva-tri udrzovala v trochu nizsisch dennich teplotach. Tedy rozhodne ne pod 10C v noci. No a pak ji trochtu pohojte (1/4-/2 lzicky na 4 litry vody) necim jako 10-30-10 NPK asi tak dvakrat a pak 20-20-20 neb cim ji hnojite neb nevim v cem Vam roste. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 10.1.2011 15:49

Zdravím.

Není to z květu, ale reakce rostliny na jiné teplotní poměry než byla zvyklá, možná třeba po přesunu průvan nebo teplo od radiátoru (podle diskuzí v Orchidea klubu Brno). Dá se to šetrně omýt pod čistou vlažnou vodou a setřít papírovým kapesníkem.

Z květu u většiny orchidejí nic nekape. Na škůdce je dobré se v každém případě podívat, ale ti se dají většinou při prohlídce lehce najít. Nicméně soudím, že to je opravdu neškodné, na mých phalaenopsisech se to v průběhu let občas taky vyskytlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 10.1.2011 16:18

Je to na spodu listu? Vite, nekdy jsou to bunky ktere pod tlakem vlhka vylouci sladkou tekutinu a to je v poradku i kdyz tato tekutina muze lakat mravence, atd.

Ale nekdy to mohou byt male microskopicke msice ktere propichuji list. Udelejte test. Vezmete kousek vlhke vaty a otrete jim list.  Jestli uvidite cervene nebo cerne tecky na vate je problem.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika