Co s orchidejí?



Stránky: 1,  2   
ms.majda - (28) - 176.245 (?) 
29.10.2007 21:03, zobrazeno: 31993x
Koupila jsem tuto orchidej (bohužel už nevím jak se jmenuje), jako kvetoucí. Po odkvětu se s ní dlouho nic nedělo, teď  vyhnala "druhé patro", které má v této době zase na květ. Co s ní dál? Pokusit se nové rostliny oddělit?
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.10.2007 21:48

Škoda, že nevíte, jak se vaše orchidej jmenuje, nebo že nemáte fotku květu. Našla jsem na internetu adresu, kde jsou rady,  jak pěstovat jednotlivé druhy. Zkuste si to pročíst, snad tam něco najdete. Byla by škoda ji nechat zahynout.   Daniela.

http://orchidej.wz.cz/coelogyne.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.10.2007 22:16

Ještě jsem našla podobný dotaz v jiném diskusním fóru - snad vám pomůže najít odpověď - okopírovala jsem to celé.  Daniela.

Autor: Eva Nezvalova Datum: 18.10.2007

Prosim o podrobnejsi info, jak pecovat o orchidej po odkvetu. Co delat se vzdusnymi koreny. Dekuji

Re: Hnojeni orchideji
Autor: J.Krulich Datum: 19.10.2007

Dobrý den,bohužel neuvádíte o jaký druh orchideje jde,předpokládám tedy,že máte nejrozšířenější Phalaenopsis.Po odkvětu neodstraňujte květní výhon,protože z něj mnohdy vyraší nové výhony s poupaty.Kořeny v žádném případě neodstraňujte i když rostou mimo květináč.Zalévejte pouze tehdy,až substrát vyschne.Přemokření může způsobit hnilobu kořenů a úhyn rostliny.Orhideje obecně přijímají dobře živiny i listy,takže pokud rosíte,tak je možné přidat slabší dávku hnojiva i do postřikovače.Přihnojovat lze také v zálivce a sice speciálním hnojivem pro orchideje(1×za 2-3týdny.Orchideje nemají vysoké nároky na živiny a přehnojení jim může uškodit.Při přesazování se používá speciální substrát složený z hrubé borové kůry,popř.lze přidat polystyrénovou drť nebo mech-rašeliník(Sphagnum).Mnoho úspěchů při pěstování přeje Jakub Krulich

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ms.majda - (28) - 176.245 (?), 31.10.2007 19:25
Děkuji za odpovědi. Ale asi jsem se špatně vyjádřila. Nehledám informace o pěstování. Spíš by mně zajímalo, jestli měl někdo podobný problém a jak ho řešil. Z původní rostliny, poté co odkvetla, vyrostla nová rostlina s vlastními kořeny. Takže to vypadá, jakoby rostly dvě rostliny nad sebou. Mám se je pokusit oddělit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.151 (?), 5.11.2007 18:49
Orchidej na fotografii je nějaký hybrid Dendrobium nobile. Je to chladnomilná orchidej, vyžadující od podzimu do jara období odpočinku - nízké teploty a velmi omezenou zálivku. Rostlinky, vyrůstající na pahlízách, se jmenují "keiki" a lze je oddělit a pěstovat jako samostatné rostliny. Potrvá však několik let, než dorostou do květuschopné velikosti.
Jirka H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.148 (?), 24.11.2007 11:49
Dobrý den mám asi 2 měsíce orchidej, která mi ted bohuzěl odkvetla.Chtěla bych se zeptat jestli mám nák zastřihnout stonek na němž byly kněty, nebo jestli mám počkat až na stonku vyraší další květ.děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Nisa - (10) - 3.154 (?), 30.11.2007 14:29

Dobrý den,

pokud orchidej vyrostla z původní rostliny, je nutné tuto rostlinu oddělit a pěstovat samostatně. Většinou se odnožují, pokud jsou nespokojené s podmínkami ve kterých žjí. Určitě jí oddělte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ms.majda - (28) - 176.245 (?), 30.11.2007 18:51
Děkuji všem za rady. Teď momentálně se nové rostlinky chystají na květ, tak až odkvetou, zkusím je oddělit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.74 (?), 28.2.2008 12:37

Dobrý den, jsem začátečník v pěstování orchidei. Nevím jakou mám. krásně kvetla. Měla 5 a více květů. Nyní odkvetla a její listy jsou najednou měkké a vrásčité. Prosím poraďte. Už opravdu nevím co dělat. Děkuji Monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.114 (?), 3.3.2008 13:54

Dobrý den, mám orchidee Phalaenophis a na dvou se mi teď stalo,že na květech se objevily hnědé skvrnky a květy začínají vadnout.

Poraďte čím by to mohlo být.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika