Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím,

k narozeninám jsem dostala krásnou modrou orchidej phalaenopsis. Dlouho krásně kvetla a nedávno už začala odkvétat. 

Květinu mám na stole u zdi cca metr od západního okna. Bohužel v mém pokoj je v létě cca 30°C. Bydlíme v prvním patře rodinného domu, kde je v létě teplo, jediná chladnější místa se nachazí v přízemí, kde je veranda, garáž či sklep, ale přijde mi škoda dávat orchidej do přízemí, kde není ani na očích. Jednou za 14 dní jsem orchidej namáčela do vody s výživou na zhruba 15 minut a jinak každé 2 dny ji rosím.

V pěstování orchidejí jsem laik, ale chtěla jsem se o ni starat sama. Po odkvětu jsem měla v plánu stonek nestříhat, ale bohužel mi začal usychat a dnes jsem si všimla i nažloutlého listu. Stříhání se bojím, jelikož máma sama neví, co s nimi dělat - někdo poradí stříhat nad 3. očkem, někdo úplně dole. bohužel nám žádná orchidej znovu nevykvetla, maximálně se dařilo listům, proto si jdu pro radu.

Předem moc děkuji

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika