Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den.

Prosím o pomoc s mými umírajícími orchidejemi. Mám, totiž měla jsem 10 orchidejí, vesměs phalaenopsis, ale poslední 2 byly i dendrobia. A tím to začalo. Jeno z dendrobií začalo schnout a než jsem se rozkoukala, víc než polovina rostliny prostě uschla a začaly vysychat listy a vadnout květy i ostatním. Hned jak jsem si toho všimla, tak jsem nejnapadenější rostlinu vyhodila a těm ostatním alespoň odstanila poškozené listy, ale zdá se, že to nepomáhá. Další začínají mít příznaky a úplně zdravé se zdají už jen 3.

Zkoušela jsem hledat na internetu, ale nepodařilo se. Nejeví to známky žádného škůdce, i když pod mikroskopem jsem se nedívala. Prostě nic na tom není vidět, dokud nezačnou schnout listy, pak květy a pak prostě umře celá kytka. Budu moc vděčná, když mi kdokoli poradí.  Předem děkuji za jakoukoli radu. harpie@seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika