Vymrznutí ozdobnice



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?)
13.5.2012 16:30

I mně letos ozdobnice vymrzly a obrůstají u krajů. Dva obrovské, ale vymrzlé trsy jsem vykopala, oddělila ty živí řásti a tak získala mladé rostliny. Vykopání není nijak obtížně, jen ten bal je těžký, ale kořeny nejsou nijak hluboko

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
JolanaM - (11) - 70.116 (?), 12.5.2012 18:47, zobrazeno: 12181x

Je možné, že letošní zimu vymrzla ozdobnice? Měla jsem 3 druhy, vysokou, žíhanou podélně a příčně. Přežila jen ta největší čistě zelená, ikdyž obrazila jen částečně. Podélně žíhaná menší má jen 3 výrůstky a nejhezčí příčně žíhaná nevyrazila vůbec? Letošní mrazy byly silné, ale v únoru jsme byli zaplaveni ještě ve sněhu. Mohlo to být přemokřením a následným mrazem? A jak teď obrovské trsy zbylých starých stonků tvrdých dostat ze země?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.234 (?), 12.5.2012 19:14

Určitě bych ještě chvíli vydržela, ta příčně pruhovaná obráží každý rok později, než ostatní trávy, také jsem vždy na pochybách, zda přežila a nakonec vyrostou velké trsy. Jana D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JolanaM - (11) - 70.116 (?), 13.5.2012 15:08

Máte pravdu, dnes vylezly dva výhonky u té příčně pruhované, tak přežila. Ikdyž to bude asi letos řídké, snad se vzpamatuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 12.5.2012 19:41

Je to možné mě jich vymrzlo asi osm kusů obrážejí, ale jen po okrajích a to jen po třech až pěti výrůstkách.Nechám je tak a na podzim to zkusíme vykopat.Foto je z loňského roku.Nemám nic.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JolanaM - (11) - 70.116 (?), 12.5.2012 19:56

Děkuji za krásnou fotku. Taky jsem měla takové velké trsy u plotu, zakrývaly starou neudržovanou zahradu plnou plevele od souseda. Ale vykopat trsy ze země si neumím představit, to bude dřina. Uvažovala jsem, jestli není na zničení těch kořenů nějaký přípravek jako je např. na pařezy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 12.5.2012 22:12

Také mi zatím obrážejí jen po okraji, kde jde sluníčko, ale doufám, že vyrazí i uvnitř trsu, zatím i ty ocásky po kraji jsou nízké. Stejně je na tom dochan, ostatní trávy už všechny   pěkně raší.                             Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 13.5.2012 16:30

I mně letos ozdobnice vymrzly a obrůstají u krajů. Dva obrovské, ale vymrzlé trsy jsem vykopala, oddělila ty živí řásti a tak získala mladé rostliny. Vykopání není nijak obtížně, jen ten bal je těžký, ale kořeny nejsou nijak hluboko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.1 (?), 16.5.2012 13:24

Dobrý den, mě Ozdobnice čínská zatím neraší- každý den kolem ní kroužít, kdy se něco objeví, vnitřek nic, na krajích vypadají nějaké malé výrusky, ale jakoby z loňska, tak nevím. Ona když raší, tak hned zelená není, že? Dám jí ještě do poloviny června šanci, ale hrozně by mě to mrzelo, byla mladá, krásně urostlá, měla jsem jí v plánu přesazovat k podzimu.

Je možné, že by ještě teď nerašila? Když všichni píšete, že Vám trochu raší, tak přestávám doufat. Ostatní traviny už krásně lezou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.13 (?), 17.5.2012 14:50

Mně obrazily prakticky všechny kromě zebrované Miscanthus Strictus. Chodím kolem něj každý den, už jsem ho chtěl vyndat, ale pak mi někdo řekl, že mám počkat až do prvního týdne v červnu. Tak čekám. Zbytek jakžtakž jede kromě Cortaderie, ale u té bylo pěstování spíš pokus, protože je hrozně háklá na podmínky a zazimování. Jedna panašovaná Variegata taky neprojevuje známky života, druhá vyhodila jeden list a stagnuje. Bojím se, že všechno půjde pryč a budu muset sázet znovu :(.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.28 (?), 21.5.2012 5:47

Loni brzy na jare jsme zasadili 50 kusu ozdobnice velke jako zivy plot a v pulce kvetna uz krasne obrazela... letos par vyhonku asi u 4 trsu z 50! :(... pritom sazeno dle "navodu" hluboku... Tak take jeste doufame... predstava, ze bych prekopaval 50 novych kusů...  Frankie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika