Rákos?



host - 43.27 (?)
22.9.2006 12:44
Jestliže to je tresť, tak je to druh rákosu a u nás se tomu říká nesprávně kamčatský bambus, ale nikdy jsem to neviděl živě, ani nevím, zda se to prodává.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 8.9.2006 20:34, zobrazeno: 40665x
Viděl jsem zajímáve zřejmě rákosí, které se nikterak nerozrůstalo ale zůstavavalo v tru, mělo asi 3 metry každý rok usychalo takže to bambus nebyl, ale stvoly byly pevné a tvrdé jako bambusové. Netušíte co by to mohlo být? Popřípadě jak se to jmenuje, či dokonce kde to koupit, za každou radu děkuji!
A kdyby jste o někdo měl, tak od vás třeba odkoupím odkopek.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.82 (?), 21.9.2006 20:50
no vim o cem mluvis a mam to na zahrade asi tyden od souseda a zrovna schanim  nazev
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.27 (?), 22.9.2006 12:31

Může to být OZDOBNICE, tráva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 22.9.2006 12:34
Mám pocit, že to je tohle z této fotky...
Odkud jste? šlo by abych také nějak získal odkopek? třeba i za peníze...
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.27 (?), 22.9.2006 12:44
Jestliže to je tresť, tak je to druh rákosu a u nás se tomu říká nesprávně kamčatský bambus, ale nikdy jsem to neviděl živě, ani nevím, zda se to prodává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.31 (?), 30.7.2007 13:59
Impozantní tresť rákosovitá (Arundo donax) má ráda teplo a ve Středomoří ji už od dávných časů používali jako krycí materiál, palivo nebo lék proti senné rýmě. Zaujme atraktivními proužkovanými barevnými listy, v našem podnebí kvete nepravidelně. Šíří se podzemně oddenkem, dutá stébla mohou být až 3 centimetry široká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.67 (?), 24.9.2007 17:28
jmenuje se to: Miscanthus giganteus, více na vyhledávači Google nebo Seznam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.92 (?), 25.9.2007 10:43

Miscanthus giganteus (případně další používané názvy - M.japonicus anebo M.floridulus - ten je myslím botanicky správný) je tresti podobný. Je rovněž dostatečně mohutný -  3 m ale nedorůstá vždy a všude. Má o něco jemnější olistění - užší a delší listy, které se překlánějí. Roste rovněž trsovitě, ale tento hustý trs se časem dost rozroste. Stébla má 1-2 cm, v průměru (tresť i 3 cm). Miscanthus je odolnější než tresť, která ráda vymrzá.

Občas jsou oba druhy k dostání v zahradnictvích nebo hobby-marketech. Arondo jsem kdysi viděl mapř. v AZARO Černošice u Prahy, tento druh miscanthusu např. u Písaře v Plzni.

Častěji je k dostání bíle lemovaná odrůda tresti - Arondo donax Variegata, ale ta nebude dorůstat takové výše a bude ještě choulostivější; pro zákazníky na prodejně však vypadá efektněji a tak ji obchodníci více berou.

Rozhodně bych u tresti doporučil zimní přikrývku kolem kořenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.159 (?), 26.2.2008 8:41

Zakoupila jsem si hlízy této okrasné traviny a vysadila je jako živý plot.Už prvním rokem vyrostla travina přez 1 m. Bylo mi řečeno že se nerozrůstá a zůstane v trsu.Sousedka si pořídila podobnou travinu(nevím název) a ta ji pomocí oddénků během dvou let zamořila velkou část zahrady.Máte prosím někdo zkušenost s travinou Miscanthus giganteus?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 26.2.2008 12:26

Miscanthus giganteus (floridulus, japonicus) je mohutná trsovitá tráva výšky cca 3 m. Stále se trochu rozrůstá, ale trsovitost je stále patrná (vnitřek trsu postupně odumírá a přirůstá do šířk - za pár let třeba i 1-2 m); v našich podmínkách nekvete (nebo jen velmi zřídka - neviděl jsem).

Rychle rozrůstající se miscanthus je M. sacchariflorus, výška 1-1,5-2 m, každoročně bohatě kvete bílostříbrným květenstvím. Aby zůstal trsovitý - anebo v patřičných mezích (třeba pás podél plotu), je nutné mu do půdy dát protirozrůstavou bariéru - silný plast, plech, betonovou skruž...

Dalším miscanthusem - nejčastěji pěstovaným druhem - je M. sinensis s desítkami různých odrůd, zůstává víceméně trsovitý; jsou odrůdy kvetoucí a odrůdy ozdobné převážně listem - panašované. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika