Pennisetum alopecuroides Red Head



host - 158.118 (?)
14.8.2009 22:23

Myslím, že jste v zóně 7 nebo 6b.

Pokud do vyhledávače zadáte USDA-zone, dostenete odkazy,, z nichž vyjímám následující:

6b -17.8 až -20.5 °C České Budějovice, Plzeň, Beroun, Louny, Litoměřice, Česká Lípa, Kolín, Mladá Boleslav, Klatovy, Liberec, Jičín, Pardubice, Kutná Hora, Teplice, Most, Michalovce, Trebišov, Košice, Lučenec, Ostrava, Opava, Olomouc, Brno - venkov
7a -15.0 až -17.7 °C Praha a okolí, Polabská nížina, Mělník a okolí, Brno město, jižní Morava, Bratislava a okolí až k jižní hranici, Dunajská Stre 

Zonace je geografické rozdělení území podle průměrné minimální roční teploty.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

rijana - (9) - 0.172 (?), 13.8.2009 18:01, zobrazeno: 10387x

Prosím nenašla jsem nikde informaci jestli je tato tráva jednoletá nebo vytrvalá. Mám doma Pennisetum setaceum Rubrum a to je jednoletka, nepřežije venku naši zimu. V jednom katalogu jsem teď viděla Vousatec Red Head, ale neuvádí se nikde jestli je to vytvalá tráva. Děkuji všem, kteří se ozvou pokud věcí o jakou trávu jde a jestli přežije naši zimu s krytem. Díky moc. Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 14.8.2009 0:24

Také se mi v tom katalogu líbil, bavily jsme se na zahrádce, jakou má odolnost. Teď jsem koukla na net, uvádějí tam zóny 5 - 9, což by mělo bohatě vyhovovat. Nevím, odkud jste, ale HK má zónu 6a.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.130 (?), 14.8.2009 10:33

Včera jsem si pen. red head objednala. Také jsem pátrala na netu a našla jsem, že má rád "nohy v suchu". Takže na zimu něčím zakrýt. Nejhorší je ležící sníh. Roky mi bez problému přežívá v záhoně imperata red baron (choulostivá a ještě ke všemu nesnáší vlhko), díky tomu, že jsem ve výprodeji nakoupila plastové odpadkové koše - vystelu ho slámou a překlopín na svázanou trávu. Koš má pevné dno, takže zadržuje sníh a děrované boky, takže dýchá. Zkusím to s tímto dochanem stejně.
Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rijana - (9) - 0.172 (?), 14.8.2009 13:17

Holky moc děkuji za info, já bydlím kousek od Prahy - směr Kralupy nad Vltavou, my jsme tedy jaká zóna? Díky moc JANA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.118 (?), 14.8.2009 22:23

Myslím, že jste v zóně 7 nebo 6b.

Pokud do vyhledávače zadáte USDA-zone, dostenete odkazy,, z nichž vyjímám následující:

6b -17.8 až -20.5 °C České Budějovice, Plzeň, Beroun, Louny, Litoměřice, Česká Lípa, Kolín, Mladá Boleslav, Klatovy, Liberec, Jičín, Pardubice, Kutná Hora, Teplice, Most, Michalovce, Trebišov, Košice, Lučenec, Ostrava, Opava, Olomouc, Brno - venkov
7a -15.0 až -17.7 °C Praha a okolí, Polabská nížina, Mělník a okolí, Brno město, jižní Morava, Bratislava a okolí až k jižní hranici, Dunajská Stre 

Zonace je geografické rozdělení území podle průměrné minimální roční teploty.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 12.25 (?), 22.10.2009 22:32

Citace "Pennisetum alopecuroides - původ východní Asie, Čína, Austrálie - je nejvytrvalejší druh, obvykle kolem 1 metru vysoký s nápadnými květenství. "

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika