Hnojení okrasných trav



host - 179.90 (?)
20.2.2010 17:17

Není tráva jako tráva...

ty, co jsou schopny růst na živiny v chudých půdách (festucy, stipy) nepřihnojuji.

Běžným (chasmatium, pennisetum, panicum, většina carexů, sesleria, luzula, hakonecholoa, deschampsie a pod.) dávám jarní dávku Cereritu.

Jiné je to podle mého názoru u travin, kt. musí v roce vytvořit velké množství listové hmoty, popřípadě ještě navíc vykvést (pampovka, erianthus, arunda a zejména miscanthusy). Těm kromě jarní dávky cereritu dávám ještě jednu dávku Kristalonu buď Start nebo Plod a květ - podle stáří trsu - a to na přelomu června a července.

Podotýkám, že v kůrovém mulči, kt. dusík z půdy odebírá, je nemám.

Květa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Pavel T. - (7) - 172.4 (?), 8.6.2009 20:21, zobrazeno: 24125x

Dobrý den, mám laickou otázku. Vysadil jsem si před domem okrasné trávy a kolem nich je mulč, tak mě napadlo, jestli je nebudu muset díky tomu přihnojovat. Proto by mě zajímalo, co by bylo nejlepší na hnojení použít.

Přdem děkuji za Vaši pomoc a rady 

Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 27.9.2009 22:09

Mám taky okrasné trávy také v mulči a hnojím jak na podzim tak na jaře, vždy pohodím cererit.Také jsou speciální hnojiva, ale je nepoužívám, traviny se časem rozrůstají některé více některé míň.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.29 (?), 30.1.2010 14:11

Okrasné trávy je vhodné hnojit pouze tehdy, pokud jsou namulčované např. kůrou, která při rozkladu odebírá z půdy dusík - pak přihnojit, ale velmi opatrně. Pokud to přeženete, trávy se začnou nekontrolovatelně rozrůstat, přerostou- změní se jejich podoba a způsob růstu- mohou polehnout, jsou náchylnější k padání a sníží se také jejich odolnost proti mrazu. Takže s hnojením trav velmi opatrně, bez namulčování raději nehnojte vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 30.1.2010 18:52

Pokud to přeženete s hnojením dusíkem u trav se žlutým nebo bílým žíháním, pruhy, tak vám zezelenají. To platí pro všechny panašované rostliny - bohyšky, břečťan, africké fialky...

Navíc přehnojené trávy v zimě rády vyhnívají. Pokud trávy nepěstujete na prodej a proto trsy stále nedělíte, tak nehnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.90 (?), 20.2.2010 17:17

Není tráva jako tráva...

ty, co jsou schopny růst na živiny v chudých půdách (festucy, stipy) nepřihnojuji.

Běžným (chasmatium, pennisetum, panicum, většina carexů, sesleria, luzula, hakonecholoa, deschampsie a pod.) dávám jarní dávku Cereritu.

Jiné je to podle mého názoru u travin, kt. musí v roce vytvořit velké množství listové hmoty, popřípadě ještě navíc vykvést (pampovka, erianthus, arunda a zejména miscanthusy). Těm kromě jarní dávky cereritu dávám ještě jednu dávku Kristalonu buď Start nebo Plod a květ - podle stáří trsu - a to na přelomu června a července.

Podotýkám, že v kůrovém mulči, kt. dusík z půdy odebírá, je nemám.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika