WC na zahradě jak na to?



host - 107.18 (?)
15.5.2019 11:05

mám na zahradě splachovací toaletu, stejný model jsem si udělal i na stavbě pro dělníky, kde byla toaleta využívana častěji, výhodnou splachování je, že pokud není frekvence fekálu přiliš velka tak po zimě Vás při pohledu do odpadové jámy čeká překvapení, díky vodě - splachování, není prakticky žádný odpad.

Prostě pokud to máte s prominutím na 20 hoven za rok, tak se vše vstřebá a nezapáchá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 32.106 (?), 7.2.2019 20:06

K čemu wc na zahradě, tam si můžete ulevit kde chcete, mouchy a červi se postarají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.40 (?), 11.5.2019 19:59

Když jsem byl kluk, měli jsme smaltovaný nočník a ten vylévali do kompostu, nebo jsme tomu tenkrát aspoň tak říkali...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 12.5.2019 19:43

Suchý záchod - kadibudka bylo jedno z prvních zařízení, které jsem na zahrádce zřídil. Použil jsem plastovou nádobu od fasádní nebo i jiné barvy (25 litrů, běžně k sehnání u malířů zdarma). Bez zakopání, jen obestavěná dřevěnou budkou, ve výšce cca 5 cm nad okrajem z hoblovaných prken sedátko s vyříznutou dírou o trochu větší, naž nejlevnější záchodové prkýnko. Na začátek nasypat trochu pilin do nádoby a po vykonání velké potřeby dalšího účastníka opět zasypat pilinami připravenými v kadibudce. Malou potřebu jsme vykonávali u plotu, případně v blízkosti stromů. Přibližně jednou za měsíc jsem odnášel nadělení cca 100 m do lesa.

Poté jsem zakoupil chemický záchod, po čtvrtém použití odstaven navždy.

Děvčata si ovšem přála splachovací toaletu, kterou jsem nechal klasicky vyzdít na rovný základ 1 x 1 m s odpadní trubkou. Vedle základu je zakopán sud 160 l a v něm kalové čerpadlo. Nad stavbou je umístěn sud 120 l, který je v případě potřeby dopouštěn studniční vodou. Záchod je klasicky vyzděn a obložen nejlevnějšími obklady. Celkové náklady na stavbu cca 12 tis. Kč firmou. 2x do roka nasypu bio bakterie určené do septiku, dle potřeby kalovým čerpadlem vyčerpám do trativodu cca 15 m od zahrady (na mém pozemku, případný soused by se asi bránil).

Je dále nutné zjistit, zda není v blízkosti zdroj pitné vody a zajistit, aby se fekálie ani dlouhodobým používáním nedostaly do podzemní vody. K tomu slouží kořenová čistička, nebo septik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.74 (?), 13.5.2019 20:55

Fekalni precerpavac

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.18 (?), 15.5.2019 11:05

mám na zahradě splachovací toaletu, stejný model jsem si udělal i na stavbě pro dělníky, kde byla toaleta využívana častěji, výhodnou splachování je, že pokud není frekvence fekálu přiliš velka tak po zimě Vás při pohledu do odpadové jámy čeká překvapení, díky vodě - splachování, není prakticky žádný odpad.

Prostě pokud to máte s prominutím na 20 hoven za rok, tak se vše vstřebá a nezapáchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 171.197 (?), 15.5.2019 11:58

Mám přípravek/vestavbu Separett - PRIVY 500. Vrazí se to do kadibudky a občas se musí vynést pytel nebo vědro s obsahem.  Je to pro občasné používání - nechodím na zahrádku přednostně za tímto účelem - ale občas není pomoci. Je to sice jeden z nejpředraženějších kusů plastu, ale když jsem uvažoval o vlastní výrobě, vzdal jsem to. Měřit průměrné parametry cizích zadků návštěvníků by nebylo vhodné a laminát by to možná leptalo.

Výhoda je, že v kýblu/pytli je velmi málo tekutiny, neboť ta teče do země. Po zimní přestávce se odpařování a hmyz postará o téměř vyschnutí obsahu. Ani ženy, které nechtějí pochopitelně čůrat u plotu nebo na kompost, do vědra nic nepřidají.

Sedátko je z pěnového polystyrenu, což se nezdá být příliš trvanlivé. Zatím ale funguje už asi 6let. Ovšem velká výhoda pěnového sedátka je, že po dosednutí (i v zimě) okamžitě hřeje. Což prkénko z lesklé umělé hmoty nedokáže. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika