Vysavač listí



Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?)
3.9.2009 10:07

Tiez mi kompost obcas nestiha... V zahradkarovi som cital jednu radu, ked este nedoszrety kompost sa zarylovava na jesen do zeme. CHcem to vyskusat, azda tym nic nepokazim. Dalsie moje opatrenie je, ze posekanou travou mulcujem a konare palim v krbe. Ak by ste starsi i ked nie hotovy kompost zarylovali v zahradke, azda by ste dokazali spracovat vsetko listie.

Zial s vysavacom nemam skusenosti. Ale mam taky pocit, ze sa to na fore uz diskutovalo a nazory boli velmi kriticke na tento typ vyrobku vseobecne. Skuste pohladat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 201.151 (?), 2.9.2009 21:50, zobrazeno: 34361x

Jaký máte typ a jste s ním spokojení? Bohužel máme hodně stromů a není kam dávat listí, kompost (máme dva) to prostě nepoberou. SEkačku nemáme. Na vysavači se mi hlavně líbí, že listí rozdrtí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.83 (?), 2.9.2009 22:34

Dovolím si Vám neporadit typ vysavače. Měl jsem totiž stejný problém s listím, které navíc není z mých ale sousedovic stromů. Abychom si rozuměli - mám na mysli regulérní dospělé stromy jako např. kaštany, břízy,lípy, topol černý apod.Vrstva listí na mé zahradě dosahuje každý podzim i cca 20 cm vrstvu před slehnutím podzimními dešti.

Když už jsem měl komposty 3 sahající do výše dospělého člověka (ani na ně nevylezete při potřebě trochu je sešlapat),dumal jsem nad řešením jako Vy. Z mé zkušenosti : pokud máte pozemek větších rozměrů a naleznete pro ni ještě další využití - řešte to sekačkou.

Vysavač používají kolegové a věřte mi-není to zázrak. Je rozumně použitelný na malé prostory.Fakt je, že mám sekačku poněkud nestandardní kategorie, která má dostatečný výkon a hlavně dva nože.Jeden normální a druhý nad ním mulčovací. Sekačka má dostatečný sací efekt a listí rozseká na prach. Od té doby, co takhle sbírám listí vše do jara zetleje a po kupách není téměř ani památky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 3.9.2009 10:07

Tiez mi kompost obcas nestiha... V zahradkarovi som cital jednu radu, ked este nedoszrety kompost sa zarylovava na jesen do zeme. CHcem to vyskusat, azda tym nic nepokazim. Dalsie moje opatrenie je, ze posekanou travou mulcujem a konare palim v krbe. Ak by ste starsi i ked nie hotovy kompost zarylovali v zahradke, azda by ste dokazali spracovat vsetko listie.

Zial s vysavacom nemam skusenosti. Ale mam taky pocit, ze sa to na fore uz diskutovalo a nazory boli velmi kriticke na tento typ vyrobku vseobecne. Skuste pohladat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 201.151 (?), 4.9.2009 11:25

Taky jsem přemýšlela nad tím, používat teď na podzim ještě nerozložený kompost - zarýt ho do záhonů, které budou použity až na jaře, jen jsem nevěděla, jestli to je dobře nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 3.9.2009 11:06
Sbírám listí z cca 20 stromů sekačkou. Před léty mne štvalo, že pod stromem ujedu několik metrů a 80 l koš je plný, pročež jsem hrozně chtěl vysavač. Vysavač měl pytel asi na 50 litrů s tím, že rozsekaného listí prý se do něho vejde několikanásobně víc než do koše sekačky. Ve skutečnosti se do pytle vešla asi 1/4 objemu sekačkového koše, takže jsem po 10 minutách luxování došel pro sekačku a vysavač vrátil. Sekačka totiž listí rozseká a napěchuje mnohem více než vysavač. Existuje sice možnost zapnout zpětný chod a listí nafoukat na jedno místo, ale v reálu na pozemku větším než 2 ary je to nepoužitelné. Přestože sekačku nemáte, bych si ji na listí koupil mnohem raději než vysavač. Suma sumárum, stejná zkušenost jako 3.83.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 3.9.2009 22:05

Po vysavači jsem toužil a před pár lety si půjčil profi benzínový - bylo to úžasné, ale jen do té doby, než jsem na tutéž práci nevzal benzínovou sekačku - ta pobere mnohem více listí a podstatně rchleji než vysavač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.151 (?), 3.9.2009 22:22

Díky za reakce. Toho jsem se obávala.:-) Zahradu máme malou, jen 400 m 2, trávník maličký a sekačka je nepoměrně větší investice než vysavač. Ještě zkusím půjčovnu nářadí, ať už na vysavač nebo sekačku. Při nejhorším začnu šetřit na vlastní sekačku.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 3.9.2009 23:12

Sekačka možná je větší investicí, ale oproti vysavači má jednu docela výhodnou vlastnost. Umí sekat trrávu. A na 400 metrů by nemusela být z těch nejvýkonějších s širokým záběrem, možná ani motorová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.151 (?), 4.9.2009 12:57

Na sekání trvy ji využijeme jen na trávníku 2x 3 metry. A listí stejně budeme muset shrabat a pak někde na hromadě projet sekačkou, těžko jezdit sekačkou po záhonech.:-) Ještě to promyslím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 4.9.2009 13:16

Kupte si hrábě, je to nepoměrně levnější.

(Výsledek rozboru: Vysavač je drahý, sekačku nevyužijete)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika