Vrtáky Allround-Bohrer



host - 99.248 (?)
16.2.2012 10:27

Dobrý deň!
Síce nemám zrovna skúsenosti s týmto typom vrtákov ale môžem vám niečo všeobecného o tom povedať. Tie vrtáky budú mať s najväčšou pravdepodobnosťou rovnaké zloženie základného materiálu, rozdiel je len v druhu tzv. povlakovania. Sú to nitridy titánu TiN, Ti2N – zlatá farba, alebo nitridy titánu a hliníka TiAlN, AlTiN, prípadne s uhlíkom,  TiAlCN – čierna farba. Tieto povlaky zvyšujú oteruvzdornosť a tepelnú odolnosť nástrojov na 400 až 1000 °C. Sú nanášané v sile niekoľko mikrónov. Ale aj tieto povlaky sa časom zoderú a potom nastúpia pri tomto nástroji zasa vlastnosti základného materiálu. Tu pomôže vrtáky nabrúsiť a dať znovu povlakovať, čo však nie je pre obyčajného človeka také jednoduché. Majme na pamäti, že povlakovať sa dajú takmer všetky kovy, vrátane klinca (hřebíka), či čínskych vrtákov, o ktorých kvalite ste mali určite aj Vy tú česť sa presvedčiť. Pre ich nízku cenu som kúpil tiež takú sadu, na vyskúšanie. Po zavŕtaní ani nie do kovu, ale do dubového dreva, sa pri zábere vrtáka zmenila jeho skrutkovica z pravotočivej, na ľavotočivú. Takže ak je niečo pokryté titánovou vrstvou, ešte neznamená, že máme v ruke superkvalitný titánový nástroj, spracovaný kozmickou technológiou, ako to s obľubou tvrdia páni z TV reklám. Ešte ráz podotýkam, že v prvom rade záleží na základnom materiáli nástroja. Kvalitné nástroje zo spekaných (slinutých) karbidov sú omnoho drahšie než hobby nástroje – niekoľko desiatok i stoviek eúr.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 97.100 (?), 22.8.2011 18:06, zobrazeno: 14995x

Nemá prosím někdo zkušenosti s těmito vrtáky?

Jakou technologií jsou upravovány atd.

Měli by to být Profi-Line univerzální vrtáky do jakéhokoliv materiálu, jenže jsou dva druhy, černé a pozlacené.

Děkuji za přízpěvky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.248 (?), 16.2.2012 10:27

Dobrý deň!
Síce nemám zrovna skúsenosti s týmto typom vrtákov ale môžem vám niečo všeobecného o tom povedať. Tie vrtáky budú mať s najväčšou pravdepodobnosťou rovnaké zloženie základného materiálu, rozdiel je len v druhu tzv. povlakovania. Sú to nitridy titánu TiN, Ti2N – zlatá farba, alebo nitridy titánu a hliníka TiAlN, AlTiN, prípadne s uhlíkom,  TiAlCN – čierna farba. Tieto povlaky zvyšujú oteruvzdornosť a tepelnú odolnosť nástrojov na 400 až 1000 °C. Sú nanášané v sile niekoľko mikrónov. Ale aj tieto povlaky sa časom zoderú a potom nastúpia pri tomto nástroji zasa vlastnosti základného materiálu. Tu pomôže vrtáky nabrúsiť a dať znovu povlakovať, čo však nie je pre obyčajného človeka také jednoduché. Majme na pamäti, že povlakovať sa dajú takmer všetky kovy, vrátane klinca (hřebíka), či čínskych vrtákov, o ktorých kvalite ste mali určite aj Vy tú česť sa presvedčiť. Pre ich nízku cenu som kúpil tiež takú sadu, na vyskúšanie. Po zavŕtaní ani nie do kovu, ale do dubového dreva, sa pri zábere vrtáka zmenila jeho skrutkovica z pravotočivej, na ľavotočivú. Takže ak je niečo pokryté titánovou vrstvou, ešte neznamená, že máme v ruke superkvalitný titánový nástroj, spracovaný kozmickou technológiou, ako to s obľubou tvrdia páni z TV reklám. Ešte ráz podotýkam, že v prvom rade záleží na základnom materiáli nástroja. Kvalitné nástroje zo spekaných (slinutých) karbidov sú omnoho drahšie než hobby nástroje – niekoľko desiatok i stoviek eúr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.248 (?), 16.2.2012 11:34

 Dodatok k môjmu predchádzajúcemu článku. Iste Vás zaujme katalóg takýchto nástrojov zo spekaných karbidov. Najdete tu frézy, sústružnícke nože, vrtáky a iné, ktoré sú povlakované. Sú tu aj demonštračné vídeá, kde uvidíte, čo také nástroje dokážu.   Vlado PE

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 97.100 (?), 9.3.2012 18:45

Viděl sem na jedné prezentaci, kdy s oným vrtákem provrtal pilník jak máslo, stejně jako brzdový kotouč, tak i dlažební kostku nebo sklo, bez jakéhokoliv náznaku poškození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 10.3.2012 9:34

Nechte té reklamy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.82 (?), 10.3.2012 16:42

Je to trochu problém. Když někdo chválí rýč Fiskars, je to osobní zkušenost, když vrtáky Allround, je to nutně reklama, že. Mimochodem, před 40 lety jsem koupil vrtáky s plátky ze slinutých karbidů, s kterými jsem vrtal bez problémů beton, dlažbu i zrcadlo (sklo), stály pár desetikorun. Kdybych dostal stejně kvalitní dnes za stovku (na vrtání slinuté dlažby, tak abych vyvrtal jedním vrtákem aspoň 50 děr), tak koupím hned. Jak jsou (ne)kvalitní a drahé/levné vrtáky Allround netuším. Přeju příjemný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 97.100 (?), 11.3.2012 14:56

No, reklama.Jde o to, jak to kdo vidí.Osobní zkušenost není reklama.To by tady v tom případě bylo nejmíň o 50% méně přízpěvků.Tady je někdo moc chytlavý.Vlastní zkušenosti jsou mi dražší, než kdejaká reklama.Pokud zde někdo napíše, co zažil na vlastní oči, tak je to zkušenost, a né reklama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.3.2012 16:20

Možná jsem chytlavý... 
  Ale když se někdo ptá na osobní zkušenost s vrtákem (tedy jako laik) a současně ho (jako) zajímá, jakou technologií jsou vrtáky upravovány, tak je z příspěvku cítit na sto honů, že to autor dobře ví, jen by rád, aby to věděli všichni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 11.3.2012 16:32

Tu prezentaci jsem viděl taky, provrtal hned po sobě kuličku z ložiska, betonovou cihlu, brzdový kotouč s příklepem a nakonec tabulku skla. Všichni přítomní padali na zadek. Když jsem chtěl onen vrták koupit, povídám prodejci vyndejte mi ten z té vrtačky ten chci. Tak se kroutil, že už je použitý a kdoví co ještě, tak dobrá povídám vyndejte nový z krabičky a proveďte zkoušku znovu, samozřejmě jsem se nedočkal. Byl jsem doslova prostřílen pohledy prodejce a jeho kolegi, jak koupi chtivý dědové uklízeli peněženky a znechuceně odcházeli. Takže kvalitní vrták májí pouze ve vrtačce a prodávají šunt. To podle mého názoru a nabyté zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 97.100 (?), 11.3.2012 19:13

Laik jsem něco sem se o tom dozvěděl, ale neznamená že pokud výrobce tento výrobek omašlí samými nej, že mu mám 100% věřit.Proto zde jsou i ostatní, kteří se podělí o své zkušenosti.Jen pro to, že sem si o výrobku něco přečetl, neznamená,že je prvotřídní, viz. přízpěvek od "Zdenci".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika