Vrtací a sekací kladivo



PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?)
7.7.2009 9:38
to asi možná ano, ale tam kde dole končí betonek končí i základy domu a větší kladivo, které bych mohl mít k dispozici je jen kompresorová sbíječka a s tou se mi do toho nechce. Na spodní straně domu-víc vpravo-ten beton jde dobře, tady vlevo asi použili do betonu cement, nebo co.. :-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 162.166 (?), 2.6.2009 13:30

Na kolik vyjde v Polsku?

METABO Multimłotek UHE 28 Multi Code (wysyłka gratis) w 2 sklepach w cenie 1098 zł, což při kurzu 6 Kč za zł dělá rozdíl kolem 1500,- Kč.

Otázkou je zda tazateli stojí druhá rychlost a renomé značky METABO za zhruba 3500,- Kč navíc oproti srovnatelným produktům jiných značek - Makita, Hitachi, DeWalt. Myslím, že nikdo tady nedokáže říct, že třeba METABO vydrží o tolik a tolik % práce navíc oproti zmíněným značkám. Docela by mě zajímalo která značka se dá označit za jednoznačně nejspolehlivějšího "dříče." Teď do toho nechci zahrnovat Hilti, protože to si hraje na něco úplně jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
SlavekPavlik - (44) - 250.3 (?), 2.6.2009 9:33

Alí,

já přece nepíšu, že to Metabo je dobré tak na hmoždinky. Píšu, že to kladivo používají elektromontážníci, protože není moc těžké a dobře se s ním vrtají jak spousty malých děr třeba při upevňování lišt, tak i průrazy přes silné zdi nebo stropy.

Stejně tak věřím, že jste s tím v pohodě odvrtal výše zmiňovaný průraz, ale to je právě ono - to kladivo je spíš na vrtání než na nějaké sekání.

Moje zkušenost z rekonstrukce baráku je, že je potřeba hlavně sekat a tam prostě potřebujete něco silnějšího. Pravdou ale je, že tazatel může mít ty potřeby jiné, možná stavitelé jeho domu nebyli takoví příznivci betonu jako ti moji.

Rozhodně bych ale nedával 11 tisíc za Metabo, když jsou na trhu dostačující stroje za míň jak třetinovou cenu. Pokud bych si chtěl udělat radost, tak si koupím pořádnou vrtačku nebo mafl nebo něco, co se dá pořídit do 5 tisíc. To už je ale samozřejmě na každém, kolik má peněz a jak je chce utratit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 2.6.2009 11:12

Při sekání výkonějším kladivem by to netrvalo kratší dobu, naopak, Navíc vrtání anásledné opatrné odsekání nesouvisí s výkonem nastroje, ale s faktem, že přemýšlející stavebník nechce porušit a pomlátit okolní struktury a nechce, aby cihlové tvárnice, vpodstatě betonem podvěšená na dolní ploše stropu při hulvátském sekání á la horník praskly v horizontální robině a odpochodovaly v širokém lemu okolo bouraného otvoru o patro níže...

Nicméně pokud se vrátíme k sekání, kvalitní profi kladiva ve 3kilové třídě jsou tak pěkně výkonná, že je skutečně velký problém je páčit zaměstnancům z rukou, když se s nimi pouštějí do demoličních prací..

Na demoliční práce v pravém slova smyslu je ale v případě rekonstrukce RD v první řadě dobrá kombinace  výkonná flexa 230 mm a slušné kladivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 6.7.2009 20:36
Tak s odstupem času můžu říct, že flexa díky molitanu přežila. Začal jsem také používat turbokotouče na beton, jde to s nima rychleji. Měl jsem je od někoho z aukra, byly levnější, protože prý po cestě do ČR zvlhly a na povrchu byly místy orezlé, tak nešly na krám. Řežou super. Dneska jsem řezal zase další kus betonu. Dokud foukal vítr, všechno OK, prach lítal pryč. Pak zapršelo a po dešti byl vítr ten tam a prach šel na mě. Vymyslel jsem super věc, třeba se vám bude hodit: k flexe jsem přidělal drenážku 1m DN100 a vznikl tak výfuk, skrz který lítal prach za mě a ne na mě. Přikládám fotku, video je na youtube

A ještě připíšu zkušenosti s tím kladivem CMI: je skvělé. Výkonné, pohodlné, rychlé. Jedinné, co soudruzi nevymysleli je to chlazení, otáčí se tam vrtulka, ale pravákovi to fouká bordel a vítr rovnou do obličeje, protože se otáči proti směru ručiček. Jinak ale super.

Flexa s výfukem :-)
Flexa s výfukem :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
SlavekPavlik - (44) - 34.62 (?), 6.7.2009 21:12

Pedro, ten výfuk je dobrý, taky jsem kdysi podobně experimentoval. Měl jsem starý vysavač na odpis, tak ještě posloužil aspoň takto. Abych ušetřil sousedy toho prachu, tak jsem na výfuk z vysavače přidělal staré tepláky, které toho celkem hodně pochytaly. Akorát to vypadalo dost šíleně :-)

Jinak si ale pořád myslím, že takový betonek musí jít větším kladivem jak po másle, za míň peněz, zlomek času a bez polykání prachu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 7.7.2009 9:38
to asi možná ano, ale tam kde dole končí betonek končí i základy domu a větší kladivo, které bych mohl mít k dispozici je jen kompresorová sbíječka a s tou se mi do toho nechce. Na spodní straně domu-víc vpravo-ten beton jde dobře, tady vlevo asi použili do betonu cement, nebo co.. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 7.7.2009 21:07
Hezký Pedro. Je to tak ošklivý, že nepochybuji o tom, že to opravdu funguje :-). Vyzkouším.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 7.7.2009 22:58

Brilantní nápad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 17.7.2009 21:34
Tak Asist doasistoval, flexa zasmrděla a chcípla. I přes ty molitany se tam dostal jemný prach.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?), 2.6.2009 19:48

Byl zde dotaz na cenu Metaba UHE 28 Multi v Polsku... mělo by to být nejméně o dva tisíce méně než u nás, což mi za malý výlet stojí.  Ještě jsem se díval na Makita 2470 T, ale není mi jasné, jestli je u ní náhradní hlavička pro normální vrtáky v sadě, nebo se musí dokoupit. Pokd dje jen k dokoupen za drahé penízeí, pak je vyšší cena Metaba plně ospravdlněna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika