Přesný secí strojek domácí výroby



kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 252.163 (?) 
22.3.2013 8:51, zobrazeno: 10081x

Dobrý den všem,

protože mi žádný ze secích strojků nevyhovoval a nebo byl příliš drahý tak jsem si vyrobil svůj... princip setí je pomocí výsevních kotoučků, které mají různě velké díry do kterých zapadají semínka počet dír na obvodu určuje výsevní vzdálenost.

Pohon výsevního kotoučku je od předního kola pomocí řetězového převodu.

Výsevní jednotka je snadno demontovatelná to samé výměna výsevních kotučků je snadná bez použití nářadí.

 

secí strojek
secí strojek



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 14.199 (?), 22.3.2013 10:01

Kdo si hraje, nezlobí. Jen poznámku k secímu strojku který se kdysi prodával, má hřídelku s třemi řadami důlků různé velikosti. Pracuje fine, ale problém je s vytvářením mostů v násypce když jsou velká hrubá semena, typicky třebas řepy. Zaklesnou se do sebe a visí nad hřídelkou. Musí se s tím pořád klepat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 252.163 (?), 22.3.2013 10:23

ten strojek co myslíte mám taky... tento problém se řeší tvarem násypky a nebo tak, že je v násypce takové požduchovátko poháněné od převodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika