Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 18.68 (?)
6.11.2015 9:02

Neuvěřitelné. Spousty zcela spokojený uživatelů rýčů od známé firmy a jeden zarputilý Fiskarobijec. Toto není normální. Furt dokola, jak jsou všichni špatní, protože se jim bezvadně pracuje s rýčem Fiskars. Patřím mezi ně. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
                     
host - 18.68 (?), 6.11.2015 9:02

Neuvěřitelné. Spousty zcela spokojený uživatelů rýčů od známé firmy a jeden zarputilý Fiskarobijec. Toto není normální. Furt dokola, jak jsou všichni špatní, protože se jim bezvadně pracuje s rýčem Fiskars. Patřím mezi ně. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.146 (?), 6.11.2015 9:04


Zápuskové kování je kování. Průmyslová revoluce již byla. Ale možná Vám krejčí ručně šije šaty z Vámi utkaného plátna, které jste zrobil ze lnu. A existuje dost kováren, kde Vám na příní zhotový rýč třeba půl metru dlouhý, abyste měl dobře zarovnáno vespod záhonu. Mimochodem, na Fleru před nějakou dobou ručně kovaný rýč prodávali. Trávník nezarovnávám, takže mě to nemrzí. A lopata je jiný nástroj. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 6.11.2015 9:39

Co má společného průmyslová revoluce s neznalostí. Lehce si protiřečíte. V předchozím vstupu jste něco o zarovnávání a dělení psala. Můžete definovat co je kování, protože napsat, že zápustkové kování je kování, je na kouli v první písemce v prvním ročníku SPŠS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 6.11.2015 10:20

Ještě bych se, milá zlatá, zeptal, jak má vypadat rýč a jak lopata. Můžete je popsat, či definovat co je co, abychom se zbytečně nehádali, nenapadali, atd. Bylo by to velmi přínosné, vneslo by to světlo do tohoto černého guláše a všichni by věděli o co vůbec jde. Abychom nepapali jen ty oblbovací marketingové tahy, za účelem vytažení peněz z kapes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 6.11.2015 12:36

Ale většina lidí nemá zahradu tak velkou, aby potřebovala spoustu jednoúčelových nástrojů. Spousta lidí má zahrádku tak malou a kůlnu na nářadí ještě menší, že mají radši méně univerzálních nástrojů.

No přiznejte si, že jste se ve svém věku dosud nenaučil pracovat s jedním z univerzálních nástrojů. Je to pak jejich chyba (že oni to umějí), nebo Vaše?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 6.11.2015 13:18

Právě proto, můj plivanec na zemi má větší rozlohu, než jejich záhonky. Proč by se měl Vladimír, na stará kolena učit být broukem Pytlíkem, když už dávno zjistil, že to jinak prostě nejde, že na dobře odstavenou práci je třeba použít ten správný nástroj. I ta EM, přiznala, že to univerzálním nástrojem, jako je severský rýč, prostě nejde. Jeho chyba spočívá jen v tom, že ukázal co udělal, něčím jiným, než Fiskarsem. Já jsem starší než on, ale když bych podal, svému dědovi, nebo otci, nástroj, který prošel kadeřnickým salonem, tak by ze mne udělali dva. Kdo používá univerzály je v podstatě chudák, pane von.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.146 (?), 6.11.2015 14:10

Rozhodně jsem nenapsala, že fiskarsem nejde rýt! Máte pravdu, že mé zryté záhony by se Vám nelíbily - na záhonech mám většinou velmi lehkou půdu s velmi vysokým obsahem humusu a hroudy se netvoří. Na části, kde mám půdu vhodnou ke "krásnému rytí" se snažím o změnu a vylehčení.

A rýč je nástroj sloužící k vyrývání a rytí, lopata k nabírání.. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.238 (?), 6.11.2015 17:27
Jako duševně vyspělého člověka, se vás zeptám, jak ryjete s rýčem, který má sklon čepele k násadě 17°, nebo 30° do hloubky, která se rovná délce čepele. Prosil bych popis, samozřejmě obrázek by byl lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.238 (?), 6.11.2015 17:32
Proč tak na někoho, kdo si stojí za svým názorem a zásadami. Zjevně je to podle sebe soudím tebe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 6.11.2015 16:58

Napsala jste samozřejmě něco jiného. Ještě jsem číst nezapoměl. A já jsem také nenapsal, že s ním nejde rýt. Vytrhujete to z kontextu a pak se to jeví úplně jinak. Už se kroutíte, jako had. Napsala jste:  Vzhledem k prohnutí pracovní části je fiskars nevhodný na zarovnávání okrajů trávníku a trochu horší na dělení trsů.  Přečtěte si to ještě jednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika