Obyčejný rýč vs. Fiskars



f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?)
29.12.2011 2:38

"U nás"  - je u nás na střední Hané. A není tu jen ta Bohem požehnaná půda, jakou má pan Stanislaw. Ja mám na zahradě převážnou část té minutové.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 5.149 (?), 29.12.2011 17:36

Souhlasím s Vámi. Ale já jsem jen zahrádkář, pěstuji zeleninu na záhonech 90 nebo 120 cm širokých, mezi nimi 30 cm cestička. Do cestičky bych tyto vidle už květnu ani červnu nezapíchl a na záhony mně stačí motyka a hrábě- nic nepěstuji ve velkém. Tenhle nástroj by mně jistě v kůlně jen zavazel. Přeji pěkný večer.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.8 (?), 14.1.2012 0:21

Já oslovil zámečníka na zhotovení zkušebního kousku s pevnou opěrnou částí  

Mirku, okopírujte vymakaný originál "lehkokopu" s pohyblivou opěrnou částí. Pohyblivá opěrná část napomáhá otáčení půdy. Též mám dojem, že konce vidliček jsou mírně zahnuty dozadu, což by napomáhalo odpadávání půdy v konci jejich pohybu. Materiál na vidličky bych zřejmě použil ocel kruhovou pr.6mm, taženou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 30.1.2012 15:19

Pánové, když už se odbíhá od tématu, takco ještě tohle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.120 (?), 29.12.2011 2:22

Už jsem se konečně dočetl konce. To tedy byla dlouhá diskuze.  Co se týče té ruční plečky, u nás se tomu říká drcák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 29.12.2011 2:38

"U nás"  - je u nás na střední Hané. A není tu jen ta Bohem požehnaná půda, jakou má pan Stanislaw. Ja mám na zahradě převážnou část té minutové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 11.12.2011 13:15

čo sa týka Fiskars... už viem, čo chcem pod stromček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 21.12.2011 9:32

Já ho chci taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.9 (?), 26.4.2014 21:50
Panove. Tento mesic u nas v zelezarstvi je ryc fiskars v akci jak spicaty tak pulkulaty za 339 kc... myslim.ze ta cena konecne dosahla akceptovatelne hranice i pro pany jako je pan Jiri. :-D Co se tyce bolesti zad... s obycejnym rycem se musim zohnout daleko vice nez s rycem fiskars to pri obraceni pudy... netreba dale diskutovat. Ryti zdar a zahrade zvlaste :-D Breta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.156 (?), 27.4.2014 17:23

Když jste odhalil pana Jřího, tak jste jaksi přehlédl jednu zásadní věc. Pro něho neni v žádném případě rýčem nástroj, který má čepel vůdči násadě ve sklonu 17 a více stupňů a násadu nějakým způsobem pokřivenou. Přehlédl jste, že si to vyzkoušel a že ten nástroj byl tehdy čtyřikrát dražší. On by si rád koupil něco onačejšího, přestože ten onačejší nástroj má čepel ve větším sklonu k násadě, než by se mu líbilo. Ale na druhou stranu, má tu čepel o kapánek větší, což by tu šikmou penetraci eliminovalo. Že se u rytí s obyč - debilní výraz, hodně ohýbáte je věc jen vaše, protože jste se ještě nenaučil rýt. Ale to ohýbání může být tělu prospěšné a když se bude jednat o opakovanou činnost, tak bolesti ustanou. Že některé části těla, při činnostech na které nejsou zvyklé bolí,  je přece normální. Aby vás nic nebolelo, tak si musíte opatřit perfektní strojní vybavení, na které asi nemáte tak jako já, anebo je tady ještě jedna možnost, a to je pořídit si otroka a bič.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.34 (?), 16.3.2014 9:24

Dobrý den, po té, co jsem odrovnal 3 rýče (u dvou jsem zlomil násadu a u jednoho se mi zlomila "čepel" rýče) jsem se rozhodl koupit něco pevnějšího. Jak to tak vypadá, koupím Fiskars. Jenže není fiskars jako fiskars. Přečetl jsem si celou diskuzi a nějak jsem přehlédl o jakém rýči se bavíme. Když se podívám na nabídky rýčů firmy Fiskars, tak jich tam je celá řada. Jaký rýč vybrat? Díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika