Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 180.2 (?)
29.12.2011 16:31

Dobrý den. Pane Big, souhlasím s Vámi co tady píšete, ale za sebe napíšu, že na vhodných půdách to bude vynikající nástroj na kypření před sázením, kdy potřebujete jen pořádně provzdušnit půdu. Napadají mně třeba různé cibuloviny a pod. O podzimním rytí se nemusíme bavit, to je důležité, ale v zahradnictví děláte často více kultur za rok na jedné parcele a není třeba rýt. Tohle by bylo bezvadné. Ale zopakuji, na vhodných půdách. Mám uložené stránky, které to na Ukrajině nabízí. Kdyby tam někdo jel a byl by ochotný, tak to s radostí koupím. Na naše peníze to vychází tuším 1400Kč. Stanislaw 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 5.149 (?), 14.12.2011 13:21

Podle mě ten nástroj, který je na fotce žádné své jiné pojmenování nemá než plečka (možná s přívlastkem multifunkční). Může mít také nějaké typové označení písmeny ev. výrobce, Pokud je to jinak a zjistíte jak se jmenuje tak budu rád když mně s tím seznámíte. Jen bych ještě přiznal, že pokud jde o vaši otázku na to jak se tento nástroj jmenuje, tak jsem Vás nechtěně považoval za nějakého začátečníka - nevšiml jsem si Vašeho věku. Jinak mě žádná diskuze neirituje, ale myslím si, že tato už je o ničem. S pozdravem

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.237 (?), 14.12.2011 16:21

S F. rýčem jsem naprosto spokojený, lepší nástroj na rytí/ sázení stromků/ vyrývání pařezů/ kopání výkopů/ atd. jsem v ruce zatím neměl (rýč F. špičatý s pevnou prohlou rukojetí, cena nějakých 600,- Kč), od pořízení všechny ostatní rýče leží v kůlně - všechno klasika s rovnou násadou nahoře s T nebo bez, list rovný nebo špičatý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 28.12.2011 12:17

A co říkáte na tohle, tohle nebo tohle, sice to neobrací půdu ale ten záběr a bez ohybání. Já oslovil zámečníka na zhotovení zkušebního kousku s pevnou opěrnou částí ale největší problém bude s kvalitní ocelí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 28.12.2011 13:35

Nezavrhuji, ale nedá se použít na všechny druhy půd. Jakost oceli je problém. Co si sám člověk neudělá, nestojí za nic.

           Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 29.12.2011 9:12

Dříve se dostaly koupit vidle i rycí vidle vyrobené v SSSR, nevím zda je tomu tak i dnes, ale byly z kvalitní oceli. Největší problém bude uchycení zubů, svařování asi nebude to pravé pokud není možnost následného zakalení. Na jednom videu (teď nevím zda je to jedno z nich) byly i rozměry tohoto nářadí. Já mám těžkou půdu (letos ještě nezryto angry) ale před sezonou ji stejně projíždím rotavátorem, myslím že na narušení půdy před zimou tento nástroj bude dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.25 (?), 28.12.2011 15:13

Pane Mirek, toto je nejleší letošní příspěvek. Přes zimu si vyrobím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 29.12.2011 6:32

Příspěvek pana Mirka z 28.12. je super. Doufám, že to začnou u nás prodávat.Doporučuji všem shlédnout 3 uváděná videa pana Mirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 29.12.2011 15:09

Zajímavá zařízení, ale bohužel s rýčem mají společné pouze to, že se ty vidle zašlapují do země. Půda se s nimi pořádně neobrátí, nelze s nimi nic zarýt (myslím hnojivo, kompost a pod.).Myslím si, že je to výborný nástroj pro permakulturní pěstování (nedoporučuje se obracet půdu). Já zůstanu u obvyklého způsobu úpravy půdy před zimou-rytí nahrubo jak je v těchto krajích zvykem. Jen pro připomínku - kolik staletí trvalo lidstvu než vymysleli pluh, který dokáže zaklopit půdu a já si myslím, že ne zbytečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 29.12.2011 15:13

Zapomněl jsem se podepsat

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 29.12.2011 16:31

Dobrý den. Pane Big, souhlasím s Vámi co tady píšete, ale za sebe napíšu, že na vhodných půdách to bude vynikající nástroj na kypření před sázením, kdy potřebujete jen pořádně provzdušnit půdu. Napadají mně třeba různé cibuloviny a pod. O podzimním rytí se nemusíme bavit, to je důležité, ale v zahradnictví děláte často více kultur za rok na jedné parcele a není třeba rýt. Tohle by bylo bezvadné. Ale zopakuji, na vhodných půdách. Mám uložené stránky, které to na Ukrajině nabízí. Kdyby tam někdo jel a byl by ochotný, tak to s radostí koupím. Na naše peníze to vychází tuším 1400Kč. Stanislaw 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika