Nůžky Felco 2, 8 (6) nebo Bahco PX-M2(3)?



host - 116.115 (?)
26.2.2016 8:25

Zdravím všechny,

tak jsem si udělala radost a objednala jsem Felco 6, dnes by měly přijít, už se těším!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 14.170 (?), 24.2.2016 6:57

Ano, taky mě ten test překvapil. Gardenu jsem vnímal jako druhořadou značku (něco jako Fiskars) a oni dokaží udělat nůžky, které v amatérském testu vyhrají.

Ty napodobeniny Felka nejsou falzifikáty. Prostě jen vypršela ochrana průmyslových vzorů. Dají se snadno poznat.

Ftaláty jsou změkčovadla do PVC v době PVC jsem vyrostl. Hračky z PVC jsou dodnes ve školkách a nemocnicích. Jsou totiž snadno desinfikovatelné. Jsou na podlahách, jsou součástí infuzních souprav, Dělají se z nich zátěry na nepromokavé tkaniny, plášťenky, nafukovací bazény, pytlíky na mléko ap. Ručka nůžek mě opravdu nerozhází.

K té ergonomii. Překvapivě mají lidi dost podobné ruce a z velikosti ruky lze odvodit co jim sedne.

Na střední nám doporučovali Felco nebo Bahco. Sám jsem je neměl. Měl jsem KDS a Gardenu, od dědy jsem dostal otočné Fiskars. Fakt se s těma klumpama nedalo dělat. V mé první práci se fasovalo Felco. Ženský dostaly F6 a chlapy F8. Nikdo si nestěžoval. Dnes používám Loeve, ale k Firmě Bahco a Felco mám úctu, protože jsem s jejich výrobky několik let dělal a byl jsem spokojen.

Vlastní zkušenost se může dost prodražit.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 24.2.2016 15:19

Je to dost opovážlivé, stavět Fiskars, na druhou kolej! Před nějakým časem, se tu dost dlouho táhlo vlákno s velmi vysokou sledovaností, ze kterého vyplývalo, že kdo nemá něco ze super výrobků Fiskars, tak je nehodný a když si někdo dovolil sebemenší kritiku, tak byl málem ukamenován.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 24.2.2016 16:55
To se jen pár diskutujících shodlo, že Fiskars vyrábí nářadí, se kterým se dělá dobře - např. sekyrky či rýče a na druhé straně nástroje méně povedené - např. nůžky. Tedy aspoň v poměru k ceně, za kterou se prodávají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 24.2.2016 17:28

Pane doktore, ódy pěli tam téměř všichni. Bylo to samé nej, myslím, že vy také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 24.2.2016 17:34
Ódy na nůžky od F.? Já? Nikdy. Rýč ano, ten mi vyhovuje. Určitě ne všichni, jinak by diskuze nebylo ta dlouhá a vlákno skončilo po 2. příspěvku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 24.2.2016 18:35

Mám ty otočné Fiskary. Mechanizmus je vymyšlen dobře, ale čep okolo nějž se otáčí čepel je plastový vyztužený tenkým vrutem. Ocel měkota a cena před 15 lety cca 800Kč.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.186 (?), 24.2.2016 20:51

Testy je někdy třeba brát s rezervou, o tom by se daly popsat stránky.

Co se ftalátů týče, jsou pouze v některých plastech (Čína jede), rozhodně ne v sáčcích na mléko. Vstřebávají se i přes kůži, o množství by se jistě dalo polemizovat. Že jsme na nich vyrostli je docela vidět na současných spermiogramech mladých mužů - mají totiž fatální dopad na endokrinní systém.

Rozdíl mezi Bahco x Felco x Gardena jsem řešil v jiném vlákně. Bahco PX-M2 bude pro ženu možná velké (mám je a ruka č.10), řežou báječně, chybí jim zářez na střihání drátu a trochu ztěžka se ovládá pojistka. Plast je asi teplejší do ruky než u Felca.

A že profi nůžky ocení především profík a na 2 stromky stačí ty z Lidlu je jasné, na druhou stranu na cestách je spousta žen, které jezdí jen opatrně kolem komína a sedí v SUV BMV za milion - prostě pokud na to mají, proč si nepořídit něco kvalitního a neudělat si radost...
Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 24.2.2016 20:57

prostě pokud na to mají, proč si nepořídit něco kvalitního a neudělat si radost..

A vo vo tom to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.115 (?), 26.2.2016 8:25

Zdravím všechny,

tak jsem si udělala radost a objednala jsem Felco 6, dnes by měly přijít, už se těším!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 26.2.2016 8:37

Plně chápu, na tohle téma by se tu mohlo založit i nové vlákno, třeba

Pořídili jsme si na zahradu, udělal(a) jsem si radost    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika